Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Denevérekkel mit lehet kezdeni?

Denevérekkel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Beköltöztek a padlásunkra, amit jelenleg nem használunk és nem is tervezzük. Tudnak a padlásgerendákban kárt tenni? Ha igen akkor hogyan lehet tőlük megszabadulni?
2012. ápr. 21. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Küldd át őket hozzám, én nagyon szeretem a kis batmanokat :-). Egyébként nem tesznek kárt semmiben, csak maximum ürüléket potyogtatnak.
2012. ápr. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 claidheamohmor ***** válasza:
Nem. Rovarevők, ez most különösen jól jön, így cserebogár-rajzáskor :). Magyarországon az összes fajuk védett, néhány veszélyeztetett. Mesterséges odúkat szoktak nekik kitenni. Örülj, hogy beköltöztek, egyébként nagyon aranyosak. Ne fogdosd őket, ha berepül a lakásba, mert elbambult, ne verd agyon, nyisd nagyra az ablakot, ha pihent egy kicsit, kirepül. Nem szívja ki a véredet :) Ha mégis nagyon zavar, hívd ki az illetékes szerveket (ezt most meg nem mondom pontosan most épp ki, de itt egy link: [link] )
2012. ápr. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 claidheamohmor ***** válasza:
Ja, ha mégis baszkurálnád őket, és netán megharap, azonnal orvoshoz kell menni, mert, mint minden emlős, terjeszthet veszettséget (mielőtt pánikolni kezdenél, ez egyébként bármilyen állatra érvényes, nem csak a denevérekre.)
2012. ápr. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a sok jó tanácsot és linket.

Eszem ágában sem volt megfogni őket, vagy baszkurálni. Bíztam benne hogy vért nem szívnak, de azért remélem nem repül be a házba, de ha mégis akkor igyekszem nem pánikolni, és úgy tenni ahogy azt javasoltad.

Igazából én is úgy gondoltam hogy hagyom őket békében, csak amiatt izgultam egy kicsit nehogy kárt tegyenek a gerendában. 70 éves házban lakunk, és a tetőszerkezet azóta nem lett felújítva, amióta felhúzták anno.

Még egyszer köszi. Szép estét mindenkinek.

2012. ápr. 22. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!