Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol lehet Toy nyuszikat venni?

Hol lehet Toy nyuszikat venni?

Figyelt kérdés
[lécci aki szerint nem létezik ne válaszoljon,(pedig igenis létezik)köszi:) ]

2012. ápr. 23. 18:05
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti : akkor ti jó állatboltban voltatok (bár akkor sem toy amit vettetek, hanem sima törpenyúl). De dicsérendő, hogy nem vertek át titeket. Nekem egyik barátnőm vett nyulat állatboltból és akkorára megnőtt, mint egy házinyúl, ráadásul foghibás. Persze megtartották, mert addigra már a szívükhöz nőtt, de akkor is felháborító. Nagyon vigyázni kell, honnan vesz az ember.
2012. júl. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Igen talàltam tenzèsztot aki tenyèszt Toy nyulat egyèbkènt koszy h a kèrdèsemre vàlaszoltatok :*
2012. júl. 29. 21:52
 23/38 anonim ***** válasza:
Tenyésztőt? Inkább úgy érted, szaporítót. Hát, gratulálok a választásodhoz. :S Majd légyszi másold be a törzskönyvet, amit kaptál. Mert 100% hogy nem fogsz kapni.
2012. júl. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
50%

* Ja, és bírom az ilyen állattartókat, akik a fejükbe vesznek valami hülyeséget és azt sehogy se lehet kiverni belőle.


NINCS OLYAN? HOGY TOY NYUSZI!!!!


Ezen mit nem lehet megérteni?! Ez egy ócska reklámfogás. Aztán majd ha kiderül, hogy keverék nyulat vettél és megnő akkorára, mint a ház, akkor majd büszke lehetsz magadra. A legkisebb nyúl a holland törpenyúl és kész.

Beírod a keresőbe angolul, hogy "Toy rabbit" és mindent ki fog adni, csak nyúlfajtát nem! Mert nem létezik. Sehol nincs nyilvántartva a fajta.

2012. júl. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Melyik tenyésztőtől hoztad?

Kaptál származási lapot,aminél a fajtához az van írva,hogy toy?:D

2012. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Max. hamisítványt kapott. Ki is röhögnék vele egy kiállításon. :D
2012. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Platypus ***** válasza:
88%

Szerintem ez a negatív hozzáállás is sokat ront a helyzeten. Tényleg problémás a kérdező hozzáállása, de ha kigúnyoljátok, attól csak pont hogy még jobban el fogja utasítani az érveket.


Én például túl tudnám tenni azon, ha egy fajta hivatalosan nem létezne, például mert egy nagyon új kombináció, amit az egyesületek még nem fogadnak el. És ilyenkor se lehetne hivatalos származási lap. De ebben az esetben is alapfeltétel, hogy körül lehessen írni, mi is az, amit én szeretnék. A toy nyúllal az a gond, hogy senki sem akarja megmondani, mi is az. Tehát mekkora, hogyan néz ki, milyen a szőre, milyen színe és mintája lehet. Egy fajtának vagy akár típusnak az az alapfeltétele, hogy körül lehessen írni. Különben hogyan is tudhatnánk, miben különbözik másoktól, és hogyan lehet felismerni?


Kedves kérdező, ha jól értem, te egy különösen kicsi holland törpe vérvonalat tekintesz TOY nyúlnak. Ehhez hasonló nyúl valóban létezik. A holland törpének speciális az öröklődése, csak egyes példányok nagyon picik, az egyedek nagyobb része úgy átlagos törpenyúl méretű. A legkisebb törpék tenyésztése bonyolult és komoly szakértelmet kíván, és az ilyen tenyésztők nem hívják véletlenül sem toynak a nyulaikat. Ha tényleg nagyon kicsi nyulat keresel, akkor rendes holland tenyésztőt keress, és felejtsd el a toy kifejezést.


Aki szerint létezik TOY nyúl, azoktól szeretettel várom a fajtaleírást vagy akár egy fotót egy példányról :)

2012. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, kedves kérdező:


[link]


A "toy" nyuszi legendája :D

2012. aug. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
76%

Kicsit nehezen olvasható, úgyhogy kimásoltam:


"A TOY nyuszi legendája…


Kedves leendő gazdi!


Bizonyára Te is számtalan ehhez hasonló hirdetést láttál már itt a neten :


„Extra Toy nyuszi eladó” vagy „ Eladó Toy nyuszik, a nyuszik súlya max 1 kg lesz” stb…


Nos itt és most ki kell, hogy ábrándítsalak, ilyen fajta, hogy „ToY” nem létezik!!! Ez az elnevezés egy nagyon jól kitalált „ reklámfogás” pusztán haszonszerzés áll az egész TOY legenda mögött, nem pedig egy komoly tenyésztői múlt,azok akik ilyen néven árulják nyuszikáikat nagy valószínűséggel nem is „hivatalos, regisztrált” tenyésztők, valószínűleg tenyésztői számmal sem rendelkeznek, hiszen akkor tisztában lennének a ma magyar országon elismert nyuszi fajtákkal. Én ezeket a magukat tenyésztőnek nevező embereket sokkal inkább hívnám szaporítoknak, az ő céljuk a haszonszerzés, és nem pedig az állomány javítása, a fajtastandardok szerint nyulak előállítása. Sajnos az általános tapasztalatom az, hogy az ilyen néven árult nyuszik nem is fajtiszták, legtöbbször keverékek, vagy Színes törpék, ill. Oroszlénfejű nyuszik, de ezeknek ez a nevűk, nem pedig TOY, legtöbbször ezek az egyedek az ígért, kecsegtető 1kg-os súly többszörösére is megnőnek,valamint azt is megjegyezném, hogy még soha 1 törzskönyvben sem láttam ilyen fajtameghatározást, és szerintem nem is fogokJ


Pár napja egy bevásárló központban is találkoztam ezzel a felirattal: „extra Toy”, megkérdeztem az eladótól, hogy a toy nyuszi tulajdonképpen milyen fajta nyuszi?


-hát, Toy!!!


-De mi az a Toy én úgy tudom ilyen fajta nem létezik


-Dehogy is nem, ez egy új fajta nyuszi ez a fajtája…


Itt abbahagytam a beszélgetést mert láttam, hogy semmire sem megyek, vagy az eladó volt tök hülye a nyúlakhoz, vagy engem akart tök hülyének nézni… /zárójelben azért megjegyezném oroszlánfejű nyuszik voltak, ezt még akkor is láttam volna ha félszemű lennék/


Mindenesetre ez a „toy” legenda időközben olyan elterjedté, és népszerűvé vált,hogy szinte az ország fele /na jó ez túlzás/ abban a hitben él, hogy létezik ilyen fajta, most, így húsvét közeledtével engem is többen kerestek meg ezzel, hogy Toy nyuszit szeretnének mert látták a neten, és azok olyan kicsik stb… sajnos ez merőben megnehezíti a minőségi nyuszikat előállító, komoly tenyésztők munkáját, nekem személy szerint már nyílik a bicska a zsebemben egy-egy ilyen hirdetés láttán, főleg, hogy látom, az a bizonyos „TOY”-nak írt nyuszi nem más mint keverék, vagy jobbik estben Színes Törpe…



Ma Magyar országon elismert kistestű, törpe nyuszifajták:


-Színes Törpe: 0,9-1,25kg ez a legkisebb testű nyuszi!!!


-Oroszlánfejű törpenyuszi:1,5-1,8kg


-Törpe kosorrú nyuszi:1,5-2kg


-Törpe kasmír kosorrú:1,6-2,4kg


-Törpe rókanyúl:1.1-1,5kg


-Miniatűr kosorrú:1,3-1,5kg


-Mini kasmír:1,150-1,350kg


Aki nem hisz nekem járjon utánaJa nyúltenyésztők hivatalos oldalán: www.nyultenyesztok.hu"

2012. aug. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minden kedves válaszolónak, aki időt fordított erre a kérdésre. Bár jó lett volna ha páran nem szóltatok volna hozzá felesleges mondatokkal, és a kérdésre válaszoltatok volna. De azoknak akik hasznos információval láttak el azoknak nagyon köszönöm a fáradozást.:)
2012. aug. 3. 21:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!