Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy 8 hónapos bak törpenyu...

Van egy 8 hónapos bak törpenyuszim őt szükséges ivartalanítani és ha igen akkor mikor?

Figyelt kérdés
Igaz az az állítás hogyha ivartalanított akkor tovább él ??
2012. ápr. 9. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
A mi nyuszinkat mi is 8 hónaposan, kb egy hónapja ivartalaníttattuk. Állítólag tovább élnek, sokféle betegség elkerülheti őket. Nekünk bentlakó a nyuszika, féltünk, h. a vizelete büdi lesz, és jelölgetni fog. Még nem volt az. Én is sok dolgot olvastam, h. a bakok vadabbá válhatnak, stb. Amúgy a viselkedésében én nem látok semmi változást.
2012. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
oké köszi !
2012. ápr. 9. 14:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Az enyémnek nem volt zavaró az ivaros viselkedése 7 hónaposan. Azért ivartalanítottuk, mert a húgom beszerzett egy csajszi nyuszit, és nem akartunk kisnyuszikat (nyáron együtt lesznek kint pár órát a kertben).

És igen, tovább élnek az ivartalanított nyuszik.

2012. ápr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat !!
2012. ápr. 9. 14:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Mind igaz amit elöttem elmondtak.DE én nem ivartalanítam,hanincs semmilyen elviselhetetlen tünete,ugyanis mostanában nagyon sok nyuszi halt bele az altatásba...mindenképpen gondol át nagyon!és ha úgy dönteszz,hogy ivartalanítod,akkor egy hozzáértő nyuszis dokihoz vidd!:)
2012. ápr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
oké köszi még át gondolom :)!!
2012. ápr. 9. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan veszélyes a nyuszialtatás, mint a cicaaltatás.

Ha jó dokit választasz, akkor minden rendben fog menni.

2012. ápr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a tenyésztője,hogy akkor legyen ivartalanítva,ha elviselhetetlen szokásokat vesz fel.Feleslegesen ne tegyem ki ennek.Azt is mondta,hogy ez az élettartamát nem fogja önmagában befolyásolni.Több mint 10éve tenyészt törpenyuszikat.
2012. ápr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 tenyésztő ismerősöm, mindkettő szorgalmazza az ivartalanítást, még akkor is, ha nincs zavaró tünet.

Az ivartalanított nyuszik bizonyítottan tovább élnek.

Jó nyuszis dokit kell választani és akkor nem lesz gond!

2012. ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
oké köszönöm a válaszokat mindenképpen jó dokit fogok keresni !
2012. ápr. 9. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!