Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányos kérdések?

Patkányos kérdések?

Figyelt kérdés

sziasztok!

van 2 lány patkányom, az egyik kicsit harapós ezért nem nagyon foglalkozom vele, mert félek tőle... a másik nagyon kedves odajön stb.

szóval mikor kivettem megcirógattam láttam, hogy vannak rajta sebek... lehet, hogy a társa harapta meg?külön szedjem őket?

ja még az lenne a kérdésem, hogy hol lehet patkánypórázt venni? egyáltalán jó neki? (ki szeretném vinni magammal a szabadba, de nem szeretném, hogy elszökjön)



2012. máj. 1. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
A pszichopata patkánytól szabadulj meg.
2012. máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Platypus ***** válasza:

A sebek jó eséllyel atkafertőzéstől vannak. Ha ilyen szinten verekednének, azt észrevennéd. Vidd el dokihoz, egy injekciótól elmúlik.


A póráz egy elég értelmetlen dolog. Ha nagyon akarja, akkor úgyis leszenvedi magáról. A patkány úgy működik, hogy ha felrakod a válladra és kimész vele az utcára, akkor nem fog leugrani, mert ragaszkodik az ismerős dolgokhoz.

2012. máj. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2.válaszoló: atkájuk bizti nincsen, már nézettük orvossal, és néha nagyon összekapnak teháát...

a pórázzal kapcs, arra gondoltam, ha kimegyek egy parkba ahol van fű akkor letenném futkározni... bár hallgat a nevére a lakásban.. de nem tudom, hogy milyen lenne ha kivinném..

2012. máj. 1. 16:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Én úgynevezett felvezető pórázt ajánlanék neked. Én is azt használtam a patikhoz. Viszont ha kiviszed, csak olyan helyen engedd el, ahol nincs kutya/macska pisi...

A harapós patival is foglalkozz, valószínűleg valami kereskedésből vehetted, ahol nem szerették őket, ő erről nem tehet. Ha kiveszed a ketrecből és elengeded a szobában, odamegy hozzád, érdeklődik?

2012. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

oké köszi

hát igazából az van, hogy a ricantától vettem tehát nem tudom miért ilyen, már az elejétől kezdve félénkebb volt meg meg akart harapni stb...:(

éshát nem tudom kivenni a ketrecből, ha engedem, hogy magától kimásszon azonnal megkóstol... félek tőle

2012. máj. 2. 15:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Pedig Ricanta szokott foglalkozni velük, én legalábbis jó véleménnyel vagyok róla.

Az egyik patim nekem is harapós volt, de ha a ketrecen kívül volt szívesen jött ment, rám mászott. Ő csak a ketijét védte nagyon.

2012. máj. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nálam ha magától kimászik elfut előlem vagy odajön és megharap
2012. máj. 3. 15:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, nem tudom miért lett ilyen antiszoc.

Az enyém kereskedésből volt, és nem is bántak vele jól, ezért ő is odakapott néha. De öregkorára lenyugodott...

És kivitted már azóta sétálni a másikat? :)

2012. máj. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen volt a patim, hogy néha odakapott. etetted rácson keresztül? nekem az volt a vaj vele, hogy a kezemet csak a kajával azonosíotta és egyből ráharapott, én is féltem tőle, de mostmár nagyon összebarátkoztunk,, és sose harap. ne várd meg, hogy ő jöjjön ki, mert akkor csak azt fogja érezni, hogy gátolod a szabadságában. én úgy szoktattam magamhoz, hogy mikor lent volt a ketrece aljában lecsatoltam, és átvittem a fürdőbe, ami elég kicsi és nincs sok hely, ahova elbújhat, megvártam míg kijön a házából és elpakoltam azt is. innentől jött a neheze, le kell győznöd a félelmed, vállald a sérüléseket anemes cél érdekében, próbáld az öledbe csalogatni valami igazán fincsivel, nekem az elején kapott egy kis macskakaját (ne adj neki sokat, mert büdös lesz tőle és a fürdést nem kedvelik akis szarosok), próbáld simizni, és mindig miután hozzányúltál simizted egy darapig adj neki jutalmat, mindig hozzabb időközönként. egy idő után nagyon meg fog szelidülni, nekem 2 hétbe telt, azóta le se tudom vakarni magamtól, odajön ha hívom és pont ma tanult meg táncolni, úgyhogy folyamatosan körbe pörög a jutifalatért.. :D sok szerencsét a patkányszalidítshez, remélem segítettem :)
2012. máj. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!