Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti, hogy takarítjátok a...

Ti, hogy takarítjátok a tengerimalacotok ketrecét?

Figyelt kérdés

Nehéz takarítani. Mi kiszoktuk lapátolni a forgácsot, aztán spriccelek rá floraszett+víz keveréket. Végül azt kitörlöm belőle és jöhet a forgács.

Ennél van könnyebb módszer is nem? Mi az?


2009. jún. 23. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nincs könnyebb!Én kilapátomlom belőle a dzsuvát egy szemeteszsákba,domestost öntök bele egy kefével jól átkefélem a ketrecet kívül belül!majd a kakis vizet beleöntöm a vécébe,és végül tűzforró vízzel kiöblítem h semmi vegyszer ne maradjon ott! Kitörlöm törlőpapírrla,újságpapírt teszek bele és végül forgácsot! majd kimosom az emeletet,a széna tartót és a kistálat,friss víz(persze ez minden nap),és ha olyan piszkosak a malackák akkor őket is megfördetem,és így a tiszta forgácsban aludhtanak este frissen,üdén! És mindez 2x mert két ketrecem van,4malackával...
2009. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én leveszem a tetejét,az alját leviszem a kukába kiborítom, al aljáról az ujságpapírt lekaparom,kiöblitem vízel szárazra törlöm bemegyek,rakok az aljára egy kis macskaalmot aztán egy réteg újság egy kis macskaalom a sarkokba arra rá a forgács meg széna meg ilyenek.Ezt minden vasárnap megcsináljuk,de hamar végzünk!
2009. jún. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
A vegyszeres tisztítás helyett az ecetet javasolnám, a legrégebbi fertőtlenítőszer és nem káros, mint a vegyszer. Állatok hordókába, lecsatoljuk a rácsot a ketrecről, az alomtálcából beleöntjük a forgácsot nagy kukászsákba. A fürdőkádban ecetes szivaccsal áttöröljük az alomtálcát, majd bővizzel leöblíteni, szárazra törölni. A rácsot szintén le lehet zuhanyozni és szárazra törölni. Az edényüket és az itatójukat és ecetes vízzel mossuk ki, utána alaposan kiöblitjük. Fél óra alatt megvan a takarítási művelet.
2009. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Köszi,akkor áttérek az ecetre!
2009. jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
rászoktatod a sarok WC-re és csak abba teszel forgácsot,és azt,illetve a szénát naponta kiszeded a ketrecből,és újat teszel..
2009. jún. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!