Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulam egyszerűen nem eszi...

A nyulam egyszerűen nem eszi a szénát. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Napi 2x kap 1 kávéskanálnyi halywood tápot, meg napközben kevés zöldséget.

Állatorvos tanácsára volt olyan is, hogy 1 hétig nem kapott semmilyen tápot, zöldséget, mert akkor enni fogja. Az 5. napon sem fogyott el még 1 szál sem belőle.

Kipróbáltuk már szerintem az összes márkájú szénát, bálás szénát, mindent. Mindig a jó minőségű, j illatú, friss szénát vettem neki, de az sem kellett...


Mit tegyek még?


2012. máj. 4. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát esetleg még csináld azt, hogy a zöldségekbe beleszúrkálod a szénadarabkákat, de úgy, hogy ne kógjon ki , és ha megeszi a szénát is, akkor minél kisebb zöldségekbe tűzz minél nagyobb szénadarabokat!!!!

Az egyik barátnőm nyuszija is így szokott vissza a szénához!!!!!

2012. máj. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ✄ válasza:

Lehet, hogy játéknak álcázva menni fog! .)

A nyulak a természetben is hosszasan keresik a táplálékukat, így talán az a baj, hogy nincs eléggé megdolgoztatva. Rejtsd el neki a szénát az élőhelyén, vagy lógasd fel a ketrec tetejére szénatartó gömbbe:

[link]

Segíthet még az előttem leírt zöldségbe szúrós módszer is. A lényeg az, hogy dolgoztasd meg kicsit az ennivalóért, hátha attól megjön az étvágya. :)

2012. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van ilyenünk, de hozzá sem nyúlt soha.
2012. máj. 6. 14:06
 4/4 ✄ válasza:
Akkor nézessétek, meg, nincs-e valami fogproblémája. Az is okozhatja, hogy nem eszi a szénát.
2012. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!