Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most mit tegyek ha ilyen a...

Most mit tegyek ha ilyen a nyuszim? Ez normális, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztam haza a 6hetes nyuszimat, próbálom simogatni, beszélek hozzá. De mért menekül előlem? :( ezt nemértem

bedugom a kezem, nyalogatja, szimatolja, érdeklődik nyujtogatja a nyakát, ha huzom a kezem jön utána. de ha kiakarom venni az ölelmbe alig engedi h megfogjam, rugkapál, ha kiteszem egy kicsit h fusson nem birom megfogni mert karmol, és menekül.de pl d.u. meg elaludt az ölembe, miközbe simiztem. MEG A KETRECBE ÖSSZE-VISSZA BOGYÓZIK. A wc-be pisil, de nem oda bogyózik:((


Meg mikor kicsit kiengedem h rohangáljno bemegy a ketrec mögé szénát enni, nem ezért veszem ki, h egyen, hiába hajtom ki onnan direkt csak azértis visszamenekül oda.

Ha el akarom kapni óvatosan lerohan, rendesen kergetnem kell:(

Sose fog megszeretni ugye?:( MOST MILESz?

most ezek normálisak?? mit tegyek?:((


2012. máj. 8. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát....a nyúl az nem macska.A nyúl az ilyen,ha nem hátul fogod meg a grabancát a nyakánál,akkor karmol, ugrál, tiltakozik.Teljesen nyúlként viselkedik,de nem tudom mit vársz tőle 1 nap után.
2012. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy újabb gazdi akinek segitségre van szüksége.!:)

Nyugalom.:D a nyuszid megfog szeretni hidd el..6hetes.??

még kicsii.:D nem kell izgulni..:D idő kérdése és ha mindennap foglalkozol vele legalább 1-2 órát 1év múlva te leszel a legjobb barátja.kitartás.:))

2012. máj. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
okés:) köszi :))
2012. máj. 8. 20:21
 4/12 anonim ***** válasza:

Tegnap hoztad haza,ahhoz képest jól haladsz vele.

Nem sok nyuszi szereti ha felemelik.Sőt..Enyém sem,egyébként szereti a simogatást,közben nyalogatja is a kezem,mindenfelé követ.Ez szerintem teljesen normális.Másik meg,sok nyuszi ölben sem szeret lenni.Enyém is csak akkor ül ide,ha úgy tartja kedve,de ha már húznám ide magamhoz akkor semmi áron nem akarja.Úgyhogy hagyom is.:)

Bogyózás,hát ez szintén így van nálunk is.De ha wc-be pisil az jó,enyémmel rendesen megszenvedtem ezt.

Enyém is eszi kintről is a szénát..:D Bemegy a ketrec oldalához,feláll és úgy szedi ki.Hagyjad,hagy egyen.

Kergetni meg ne kergesd.Oda megy hozzád ha akar,ne eröltesd.Meg hát,a nyuszi nem is olyan,hogy mindig ott ül az ember mellett.Kicsit oda megy hozzád,elmegy fut egy kört,eszik,iszik,megint odamegy és így tovább.

Teljesen normális nyuszid van.

2012. máj. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy nap után ez is nagy eredmény! De a nyuszi tényleg nem fog neked kutya, macskaként viselkedni. És ne kergesd, azzal csak elijeszted. Csak akkor vedd ki, ha nyugodt, és az első napokban ne is nagyon vedd ki, csak 5 percekre max, hanem inkább nyúlj be te, simogasd stb. Türelem.
2012. máj. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja és a sajna elő is fordulhatnak bogyók.Tényleg örülj,hogy pisilni a wc-be megy,már most.Nálunk ez úgy nézett ki,hogy kb egy hétig szépen visszajárt,majd borult az egész és vagy egy fél évig össze-vissza csinálta.Nem győztem ecetes vízzel sikálni a ketrecét naponta többször.
2012. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Coelia ezzel nem nagyon értek egyet.:)

Szerintem nyugodtan kilehet venni,hagy szokja a környezetet(szobát) meg a gazdit.

( Tenyésztője is ezt mondta,nekem bevált.Az első kiengedés után már ugrált fel alá a ketrecben mikor meglátott és rágta a rácsot,hogy engedjem ki.)

2012. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát, ez változó szerintem. Mondjuk én konkrétan az első két napra gondoltam, hogy addig egyáltalán a ketrecet szokja meg.
2012. máj. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jézusom! Hát teljesen normális a nyulad! Nem ölbevehető állatkák, és igen, kintről is szénáznak. Kergesd még egy darabig, és úgy jársz, mint a párom, aki elöl mindig elrohan, mert fél tőle!
2012. máj. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az előzőnek igaza van, ne kergesd! Normális nyulad van, megfog szeretni, hidd el! A nyúl nem kutya és nem is macska.
2012. máj. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!