Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tanítsam meg a nyulamat...

Hogyan tanítsam meg a nyulamat a nevére?

Figyelt kérdés
Pár hónapos holland törpe nyuszim van. Barátommal elneveztük Szásának és direkt sokszor mondjuk neki hogy "Szása kaja" "Szása gyere ide" stb. Azt hallottam hogy a nyulak is hallgatnak a nevükre mint a kutyák, de az enyém a füle hegyét se mozdítja bárhogy is mondjuk ki a nevét. Szerintetek mit csináljunk? Előbb-utóbb megtanulja vagy reménytelen a dolog?
2012. máj. 12. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom.. Egy 9, és egy 7 éves nyuszi gazdijaként úgy gondolom, hogy nem a nevüket tanulják meg, hanem a hangodat, hangsúlyt. Én így tapasztaltam.
2012. máj. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
A kutya képességével a nyulat összehasonlítani értelmetlen.
2012. máj. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

A nyuszinak nem mondogatni kell a nevét, hanem el kell mutogatni! De azt, hogy Szása nehéz elmutogatni!

Kereszteld át Répára!

Mutass neki egy sárgarépát, azonnal figyelni fog rá!

2012. máj. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem elég csak mondogatni, jutalmazni is kell :) Érd el, hogy a Szása szót jó dolgokkal kösse össze. Szerintem egyszerűbb lenne, ha csak simán Szását használnál híváskor, evéskor stb., úgy gyorsabban megtanulja majd a szót. (tehát a "gyere ide" és a "kaját" hagyd el) Ha türelmes vagy, és ezt csinálod egy darabig, tutira sprintelni fog hozzád amikor meghallja a Szását :)
2012. máj. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Én próbálkoztam vele: naponta 2-3 órát tanítgattam neki, mindig volt nálam étel, türelmes voltam.B@szott rám, oda se jött, csak ült egy helyben és nézett mint a birka.Nem vagyok biztos benne, hogy egy nyulat kutyaként kell kezelni.Nagyon tündériek, csodálatos állatok, de szerintem elég neki, ha babusgatod, szereted őt és elkényezteted mindenféle, nyusziknak való finomsággal. :)

De lehet, hogy az én nyulam született agy nélkül, nem tudom. xD Az enyém oroszlánfejű törpe volt, 5 hetesen vettem.

2012. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ezek jó tippek én is megpróbálom és egyet értek hogy valami jóval kell hogy a Szása nevet össze kösse pl kajával
2012. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem kell a nyuszit átkeresztelni Répára..-.-"

Ha egész kiskora óta nálad van akkor mondogasd neki sokat és a hangoddal együtt megjegyzi:)

Vagy ha rövidebb folyamatot akarsz akkor ülj le a nyuszi elé(úgy hogy figyeljen rád)kezd el felé integetni,majd a nyuszi felé mutasd a kezeddel hogy gyere ide!

Tehát ezt mondod:"Szása,gyere ide"

És ebből nem csak a nevét tanulja meg,hanem azt is,hogy ha halja a nevét akkor oda kell mennie ahol vagy:)

Sok sikert!

2012. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sikerült haladást elérnem :D Még mindig nem jön oda hozzám ha hívom, de amikor rosszat csinál és mondom neki hogy Szása nem szabad, akkor egyből abbahagyja a rosszalkodást :D Köszönöm a válaszokat :)
2012. máj. 20. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!