Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulat mennyire érdemes...

Törpenyulat mennyire érdemes hálószobában tartani?

Figyelt kérdés
Nem tudom, h mennyire zajosak éjjel, lehet-e tőlük aludni. Csincsilla egyszer nyert ezen a téren. Én se aludtam :)

2012. máj. 13. 08:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kamasz, addig lesznek gondok :)

Ivartalanítás több szempontból is jó, nyugodtabbak is lesznek utána. Dobbantgat a ketrecében, rájön az ásás, ugrál, mocorog. Volt pár éjszaka, amit kint töltött az előszobában :)

Egyébként nálam szinte mindig szabadon volt. Ivarérés után viszont elkezdett jelölni (bogyóval, tele volt a szoba, amikor kint járt, potyogtatott), így amíg nem ivartalaníttattam (kb. 2,5 hónap telt el), naponta 2-3 órát volt kint, éjszaka pedig vissza a ketrecébe.

Most már 3 éves múlt, lenyugodott, ahogy írtam egész nap szabadon van, már nem is egy szobában alszom vele, de azért néha még mindig rájön, hogy neki éjszaka halaszthatatlan dolga van - leásni az alsó szomszédhoz :D

2012. máj. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. Még 1 kérdésem lenne. Nem rágja szét a bútorokat? Albérletben lakok, és lehet a tulaj nem örülne neki :) Köszi
2012. máj. 13. 09:15
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hááát. A falak élére mindenképp rakj fel élvédőt, mert azt szeretik megrágni, az enyém tapétát tépked.

Fa bútorokat szereti megrágni, de a többihez nem nyúl :)

2012. máj. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a vezetékeket is barikádozd el előle, mert azt is megrágja!
2012. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vészes.Tud hangoskodni,de én tudok tőle aludni.Viszont egyszer itt aludt mamám(mikor én nem voltam itt) másnap azt mondta borzalmas volt..:)
2012. máj. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csodálkozom az előttem szólókon. A nyuszi éjszakai állat, zörög, kapar, dobbant. Én semmiképen sem tartanám a hálószobában, nekünk a konyhában van. Sose hagynám felügyelet nélkül rohangálni, mert bármit talál (bútor, kábelek, újság, szőnyeg) megrág. Ha albérletben laksz, akkor szoros felügyeletet igényel.
2012. máj. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nálunk nyúlbiztos a szoba, nincs rá nézve semmilyen veszély, ezért van szabadon. A tapétát tépi, ez tény, de erre is van megoldás, ahogy írtam.


Az én nyuszim egyébként éjszaka alszik, 5 óra magasságában kel fel. De ahogy írtam, amikor kamasz volt, volt pár álmatlan éjszakám.

2012. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én ivartalanított bak nyuszim sosem hangoskodott éjszaka, ő is végigalussza :D
2012. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hihi, nekem a szobámban, az ágyam mellett van a ketrec, szóval fekve is rendben rálátok. Ivaros nőstény nyuszi, hát voltak gondok. Első két éjszaka persze természetes úgy rombolt én sem tudtam aludni, meg amikor betüzel akkor is vannak durva éjszakák pl kapar. De 98%ban nagyon kellemes ám. Mielőtt befekszem az ágyba akkor csukom be, és amíg olvasok még addig ő elmajszolja a tápot, aztán ha lekapcsolom a villanyt, akkor vagy beül a vécéjébe, vagy összekucorodik és ő is alszik.:)

Vigyázat! Megszokja, hogy mikor kap reggelit. Általában engem negyed 7kor ébresztenek, és ilyenkor szokott kapni. Na, ma még visszaaludtam volna kicsit, de ő megfogta a tálkáját, és addig csörömpölt, meg verte vele a ketrecet, amíg fel nem álltam és nem adtam neki.

Egy igazi élmény nyuszkóval lakni, hajrá!:)

2012. máj. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszoló! A nyúl nem éjszakai állat, hanem szürkületi! Dobbantani csak akkor dobbant, ha veszélyt érez. Ok nélkül sosem hangoskodik. Az ok lehet pl. félelem, tüzelés vagy éhség esetleg magányosság. Akkor válaszolj ha legalább tudsz a nyulakról valamit!

Amúgy nálam is kinn van a nyuszi, délelőtt suli, és egészen estig kinn van. Nem rág meg semmit, persze a vezetékek el vannak barikádozva.

2012. máj. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!