Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kinek van mongol futóegere?

Kinek van mongol futóegere?

Figyelt kérdés
Ki szoktátok engedni, hogy fogjátok meg? Hogy szoktattátok kézbe? Tanítjátok?

2012. máj. 18. 08:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem van jelenleg két kiscsaj. És már volt összesen azt hiszem 9, szóval évek óta tartok futóegeret. Leragadtam náluk, mert ők jöttek be a legjobban nekem a rágcsálók közül. Eddig még az összes nagyon hamar megtanult bízni bennem, magától odajönnek felmásznak a vállamra, meg mindenhova. :) Hogy szoktattam kézhez? Kiengedtem őket a szobámba, leültem a szőnyegre, és egyszerűen odajöttek, felmászkáltak rám, és rájöttek, hogy nem harapok. Ilyenkor lehet nekik adni valami finomságot, attól még jobban berögződik nekik a jó élmény. Megfogni is könnyen megtudom őket, általában a farkuk tövénél kapom el őket mert elég gyorsak. A farok vége már érzékeny, de a tövét nyugodtan meg lehet ragadni, mert az erős. Olyankor gyorsan alájuk rakom a másik kezem, nem lógatom őket fejjel lefelé sokáig. :) Tanítani nem nagyon próbáltam még őket, csak a behívást, az megy is. Maguktól is megtanulnak mindent, azt is amit nem kéne. :D
2012. máj. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

nekem viszonylag nyugodtak a kezemben.

még a kertbe is kiszoktam őket engedni(de csak szigorú felügyelet mellett.

és egy "mutatványt" is sikerült az egyiküknek megtanítanom.

Am a youtoubon vannak ilyen videók

2012. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!