Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma vettem egy tengerimalacot,...

Ma vettem egy tengerimalacot, és nagyon félös . Hogyan szelidül meg?

Figyelt kérdés
Tudodm, hogy társas lény ha lesz veszek neki majd társat. Már nem kölyök, de még nincs 1 éves sem. Nagyon félénk. Hogyan tudnám magamhoz szokatni , hogy ne féljen.
2012. máj. 21. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy nem válaszolok a kérdésre,csak megosztom a tapasztalatomat és várom én is a válaszokat. Én már több,mint 1 hónapja vettem egy lány malacot,de ugyanolyan félős,mint az elején. Kivenni egy káosz,nem engedi,fejvesztve menekül. Fél órámba telik,mig kiveszem. Ölben is csak menekülne...Nem tudom,mikor lesz nyugodtabb. Én mindenképp veszek neki társat,már meg is rendeltem,mert ettől rosszabb már úgyse lesz a helyzet...De legalább ne unatkozzon,ha már az emberekkel nem barátságos :(
2012. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

probáltam adni neki sárgarépát, evett egy kicsit, de nagyon kicsit, és már nem fogadja el, inkább rágcsálja a forgácsot

:(

2012. máj. 21. 17:38
 3/5 A kérdező kommentje:
az enyémet kézbe tudom venni csak szökne, karmolászik
2012. máj. 21. 17:40
 4/5 A kérdező kommentje:
amugy fiu
2012. máj. 21. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Simogasd és sokat beszélj hozzá!

Szokatlan még neki a környezet is, téged sem ismer régóta.

Széna és víz mindig legyen előtte! Lehetőleg egyből azután vedd ki, mikor pisilt, aztán kb. egy negyedóra múlva jelzi, ha megint kell neki, akkor tedd vissza egy kicsit!


#1-nek.

Te is úgy kezd, ahogy leírtam. Ha nehezen tudod kivenni, ne erőltesd, csak apránként.

Ha sokáig tart kivadászni, addigra stresszel, meg 15 perc után már amúgy is lehet, hogy pisilnie kell, azért "menekül".


Előbb utóbb minden malac kezesbárány lesz. A társ viszont nagyon fontos!

2012. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!