Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan neveltek egy tengerimal...

Hogyan neveltek egy tengerimalacot? Sokszor kérdeztem már, de nem vagyok előrébb.

Figyelt kérdés
Mik azok a módszerek? A robléma az hogy hisztériásan rágják a ketrecet és vinnyognak, h kaja kell. na most lassan 8hónapja vannak itt és eddig nem volt gond, utóbbi 3hétbe kb van ez. és amikor kint mozgás van és eszükbe jut egyből elkezdik. ma pl 3/4 6kor lbresztettek mer mér ne.. természetesen nem adtam be nekik a kaját, és hallgattam tovább az idegesítő ketrecrágást, de ez igy nem jó, valami ötlet?

2012. máj. 10. 08:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én nyuszigazdi vagyok, de tudok adni pár ötletet, mert az enyémnél is volt ilyen időszak.

Először is, jól csináltad, hogy amikor kérik, ne adj nekik. Ha adnál, hajnalok hajnalán vagy amikor éhesek mindig ugráltatnának, mert megszoknák, hogy adsz nekik. Aztán takard le a ketrecet, egy kis fény se mennyen be. Persze ne teljesen, levegő legyen benn. Vagy én ha már nagyon kivagyok, akkor kicsit meglököm/rázom a ketrecet, akkor általában elhallgat. Vagy tegyél be nekik valami játékot, amivel elfoglalják magukat. Faágat (csak nem mérgezőt, és nem permeteset!), vécépapírgurigába tömködött csemegét... ennek csak a képzelet szab határt. A lényeg, hogy szórakozzanak vele.

2012. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

:) köszi a választ!

A letakarás sem működik, túlságosan kitartó malacok. Faág van bent, igazából az a baj h a malacoknak nagyon más játék nincs, mert egy hörcsögnek ott a futókerék abba jól elvan, de egy malacnak az nem jó.

Valószínű ez az állapot akkor fog véglegesen megváltozni ha elkezdek dolgozni ami pár hónap múlva remélem bekövetkezik. mert most estin tanulok, és igy szinte egész nap itt vagyok velük, és anyuék mondják hogy amikor nem vagyok itthon, akkor nem szoktan egyátalán hisztizni, egy hagnjuk sincs. csak amikor hazaérek, egyből elkezdik. elég reménytelen a helyzet, de nem adom fel! elvileg okos állatok, meg szerintem minden állat nevelhető, csak türelem kérdése, ami kezd elfogyni... :)


Milyen nyuszid van? és mekkora?

Énis törpenyuszit akartam, csak azért lett malac, mert ugy tudom, hogy a nyusziknak nagy mozgástér kell, + elég nagyra megnőnek.

2012. máj. 10. 11:02
 3/18 anonim ***** válasza:

Kend be a rácsot tömény citromlével, vagy ecettel.

Ez van amelyik malacnál használ, és nem rágja, van amelyiknél nem használ.


Szerintem nem a kaja miatt reklamálnak, hanem azt szeretnék, hogy kivedd, simogasd őket és beszélj hozzájuk!

2012. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ugye azt tudtad, hogy a tengerimalacok előtt mindig kell nekik kaja, mármint széna?????


Meg azt írtad, hogy estig tanulsz, és ezért te ugye nem hanyagolod el őket??!!!! Mert ha egy tízpercet is elhanyagolod, már megérzik!

2012. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Mindig ugyanakkor szoktak ételt kapni? Fontos, hogy mindig ugyanakkor kapjanak, mert akkor megtanulják! Nálunk egy hónapja vannak a malackák, és még nem sírtak, hogy étel kell nekik! Széna meg víz mindig kell előttük lenni!
2012. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ezt a citromos,ecetes ötletet ki fogom próbálni, már ez az utolsó reményem :)


14:48

Nem estig tanulok, hanem estiN tanulok, vagyis esti tagozaton, így egész nap itthon vagyok velük.

Mindig volt előttük széna, de idővel nem megették, hanem csak lehúzgálták, és nagy mennyiségeket kellett kidobni, amit pazarlásnak és pénzkidobásnak gondolok.

Így napi 2x töltöm fel nekik kb.


15:50

Igen, ezért nem értem, hogy miért kezdik el egyik nap 3/4 6kor, máskor meg csak 8-kor.

Reggel kb 8kor kapnak tápot, aztán délben gyümit, majd este 6kor megint tápot.(az adag felét reggel a másikat este adom nekik)

Szóval nem nagyon értem mi lehet a probléma :(


Köszi amúgy a válaszokat! Várok még ötleteket ha van.

2012. máj. 10. 16:31
 7/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy akkor nem is az éhség miatt vinnyog! Kicsit utánakerestem és ezt találtam: "Visít - éhség, magányosság, fájdalom, félelem esetén hallható. Az emberrel való együttélés egy feltételes reflexet alakított ki benne, a zacskó zörgésére, a hűtőajtó nyitására stb. éles visítással reagál (gyakran akkor is, ha nem éhes ). Panaszos, tompább visítással magányosságát, fájdalmát fejezi ki. Félelem esetén visítása pánikszerű, riadt."

Mind a kettő vinnyog? Mert nálunk mivel két fiú van, néha kicsit "összekapnak", nem verekednek! És az egyik (amelyik nem domináns) ezt a hangot is kiadhatja! Bár ez meg nem ad magyarázatot a ketrecrágásra!

2012. máj. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Törpe kosorrúm van, egyáltalán nem nagy, 1,5 kilós.:) amúgy igen, minimum 100x50-es ketrec kell neki szóval kell a hely:D

2012. máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

igen mindkettő, persze az egyik azért hangosabban. egyértelműen figyelemfelkeltésként csinálják, csak nem nagyon értem h miért. minden nap ki szoktam engedni őket, és azt egyenesen nem szeretik ha kézbe akarom venni, simogatni...

lehet, hogy el lettek kicsit kényeztetve, és azt hiszik, hogy nekik mindent szabad..:D vagy nemtudom.

igen, énis találtam olyan oldalt, ahol magyarázattal vannak hangok, és az éhesen visítás kategóriába esnek bele.

a ketrecet csak az egyik rágja, a másik soha nem rágta még. ahogyan csak az egyik szokott néha megharapni ha úgy van főleg a család többi tagját, mig a másik malacka sosem harapott meg senkit. nagyon érdekes dolgok ezek. biztos van valami módszer a nevelésükre, csak még nem jöttem rá. már jópárszor kitettem ilyen kérdést, pont azért, hogy minél több emberrel beszélek, tapasztalatot cserélünk stb, de még nem fejtettük meg igazán:)

2012. máj. 10. 18:46
 10/18 A kérdező kommentje:

hmm.. hát ha most vennék tuti nyuszi lenne:) persze imádom a cocikat is!!

nem is a ketreccel volt gond, mert a malacoknak is akkora van, csak hogy sokat szokott futkosni a lakásba és nekem arra nem feltétlen alkalmas a szobáb folyosón meg nem lehet mer két yorki is van!

de igy utólag már tudom, hogy nyuszi is elfért volna..

2012. máj. 10. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!