Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez ugye nem betegség? A...

Ez ugye nem betegség? A törpenyuszimnak pár napja az egyik füle teljesen hegyes, a másik pedig lelóg. Valami megcsiphette neki? Vagy azért van ez, mert még növésben van? Ez a nyulaknál természetes, vagy nem?

Figyelt kérdés
Amikor megvettem még mind a két füle felálló volt. 3hete van nálam, de csak pár napja kezdődött ez nála.
2009. jún. 30. 21:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%

Akkor örüljetek, hogy nem történt baj. Gyakori, de nem minden nyúlnál fordul elő a rák. Igen, nézzetek szépen utána a nyúlbetegségek közt szerepel.

Nagy-Britanniában és Amerikában kissé nagyobb hagyománya van a hobbinyúltartásnak, már jó pár éve ivartalanítják a kiskedvenceket.

Itthon egy nagyobb kisállatklinikánál is érdeklődtem, akik gyakran hajtanak végre efféle műtéteket, ők is csak javasolni tudják.

Az ivartalanítás utána nyúl érezhetően megváltozik, kevésbé lesz agresszív, szeszélyes, vagy már nem rágcsálja szét a bútorokat. Kezelhetetlen nyulaknál főleg ajánlott.


Inkább nektek kéne tanulnotok. Sokan gondolják, hogy tájékozottak, közben a 99% azt hiszi, hogy a nyúl rágcsáló...

Itt van egy kicsi a rákról:

[link]

2009. júl. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek! Nekem 11 nyulam van egyik sincs beoltva és semmi bajuk.Igen,lehet,hogy keverék nyuszit vettél,vagy lógófülűt.Minden lógófülű nyuszinak először áll a füle,majd kb. 8-12 hetesen kezd lekonyulni.

NYUGI NYUSZISOK,nem kell az ilyen amatőrön felhúzni magunkat!!! :)

2009. júl. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

helló megint a laskás vagyok én jól tudom hogy milyen egy nyul nekem törpenincs sok de sima rengeteg és azt is tudom hogy gyakorlatilag már"nem rágcsáló" mert a nyulat a nyúl alakuak rendjébe sorolják ez még 2 családra is oszlik a nyulfélék és a pocoknyulfélék családjára.VISSZATÉRVE A HERÉLÉSRE:

1- mi nem amerikában vagyunk.

2-ez csak egy ujjabb "divat" merthát kérdezz meg erről egy TAPASZTALT nyulászt és szemközt fog röhögni. Jólenne ha csaktapasztaltak osztanák az észt és kevesebb lenne a hülyeség.

2009. júl. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
még valami igaz a nyulbetegségek között előfordul a rák de azon kívül még mennyi minden hisz emberek közt is van rákos de mindenki az lessz?.....nemhiszem ja és nekem a nyúl továbbra is rágcsáló marad és ez így is lessz mindíg.
2009. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Hüha! Most aztán jol megkevertetek:) Egyenlőre még nincs beoltva. Ivartalanitáshoz pedig ugy tudom hogy még fiatal. Egy biztos,szeretnék jo gazdija lenni. Még ha egy kis ördögfioka is. Szeret mindent széthordani, megrágcsálni, és kiburitani a szemetest. De mivel ez az első nyuszim nem értek hozzá, hogy mi lenne számára a legjobb.Oltás,nem oltás,ivartalanitás. Nem tudom:(
2009. júl. 9. 23:05
 16/16 anonim ***** válasza:
ezek a nyuladnak nem természetesek nem tesz jót neki ha benne zurkálnak ha szereted ne bolygasd meg
2009. júl. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!