Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl tenyésztés?

Nyúl tenyésztés?

Figyelt kérdés

Lehet úgy tenyészteni, hogy nem vagy tagja ennek az egyesületnek ( [link]


Csak mert én nem akarom, hogy a kis drágáimat bírótól-bíróig kelljen hurcolnom, meg kiállításokra vinnem, amikor az csak plusz stressz nekik. Elolvastam a szabályzatukat, és nagyon-nagyon macerás (vagy csak én nem tudom értelmezni). Ez itt például teljes homály: [link]


Ráadásul ez a tetoválás dolog nagyon beteg. Nem fáj nekik? Meg olyan csúnyán mutat...


Attól még tenyésztőtől vett, 100%-ban fajtatiszta nyuszikat tenyésztenék, de ezek nélkül a nyűgök nélkül.

Akkor már nem is leszek jó tenyésztő?


És mi az az őstermelői engedély? Az kell? Ha kell, hogyan kell beszerezni?


Előre is nagyon-nagyon köszönöm!



2012. jún. 4. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Lehet,úgy is lehet,de az nem tenyésztés. Tenyésztés lényege,h jobbnál jobbat hozz ki belőlük. Már pedig ha nem viszed kiállításra,akkor honnan tudod,h milyenek az állataid? Van aki nem tetováltat,van neki lábgyűrű is,de az szerintebb akár kellemetlenebb is lehet neki,mint a tetkó,mely "csak" 1szer fáj neki.

Őstermelői az egy vállalkozói igazolvány szerű.Mert ugye elvileg ami bevételed van,azután adóznod kell. De ez csak nagyobb "tételnél"lényeges sztem. Őstermelőivel viszont asszem éves szintem 600000Ft-ig adómentes a bevét.

2012. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha mindezeket kihagyod az egészből, akkor nem leszel tenyésztő, csak egy szaporító, amit bárki megtehet, aki vesz két nyulat... Épp az általad felsorolt dolgok különböztetik meg a tenyésztőt az ócska szaporítótól.
2012. jún. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első: nagyon szépen köszönöm! :) Azt hiszem, meggondolom a dolgot, bár kicsit bonyolultnak látszik a bekerülés az egyesületbe.


Második: szerintem az ócska szaporítótól távol állok. Nem két különböző fajtájú nyulat kereszteznék ész nélkül! Abban viszont igazatok van, hogy ez még nem igazi tenyésztés, amit akarok.


Egyáltalán vannak kiállítások Magyarországon? Ha igen, hol?

2012. jún. 5. 15:11
 4/14 anonim ***** válasza:

Dehogy bonyolult ;)Kitöltöd a jelntkezési lapot,fizetsz picit és kész ;)Ha igazán jól szeretnéd csinálni,akkor ez a menete.

Kiállítások vannak,de most épp nincs szezon,majd az ősszel kezdődik.Bp,tavasszal volt Herceghalmon is,sztem az egyesület honlapján fent lesznek az időpontok.

2012. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszönöm! :)) Én azt a részét nem értettem, hogy mivel igazolom, hogy az én állatom fajtatiszta? Szerintem a tenyésztő nem tagja az egyesületnek, mert nincs rajta a listán (de tudom, hogy megbízható). Ha születik egy alom, akkor mit kell csinálni? Ez a tetoválás dolog hogyan zajlik? Vagy chippel lehet helyettesíteni?
2012. jún. 5. 20:45
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha regisztrált nyulat veszel,sima ügy.Ha beregisztrálsz az egyesülethez,akkor a nálad született utódok is regisztrálhatók. Az,h nincs fent az a tenyésztő,nem jelenti feltétlen azt,h nem tag.Kérdezz rá.

De ha nem regisztráltak a nyulaid,de elviszed egy kiállításra,ott a bíró megnézi és megfelel a követelményeknek,akkor ő is lehet regisztrált.

Tetoválás nem olyan nagy szám,ne úgy képzeld el mint az embereknél,h sok pici szúrás egymás után.Van egy fogó szerű izé,amin beállítják a megfelelő számsort (sok pici tű),mind2 fülbe megy 1-1 sor.Egyikbe szül idő,másikba regisztrációs szám.Szóval fogják a fület,rányomják a fogót,így az "kilukassza" a számsor helyét,utána bekenik tintával a fület,azt beledörzsölik és kész is.5 perc múlva a nyuszi nem is emlékszik rá,h mi történt.De egyébként van chip is.

2012. jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Én meg azt hittem, hogy ennél sokkal bonyolultabb! :D Azt hiszem, hogy megkérdezem majd a tenyésztőmet, hogy ő tagja-e az egyesületnek.

Mégiscsak jobb lesz ezt rendesen csinálni, ha már ennyit készültem rá. :)

Amúgy a tetoválás, az hogyan zajlik? Orvos csinálja, vagy nekem kell ilyen gépet vennem?

2012. jún. 6. 16:17
 8/14 anonim ***** válasza:

Így néz ki a fogó,meg ott látszanak a számok is.

[link]

Ha tudod,csinálhatod te is,de vannak kimondottan ezzel foglalkozó emberek is.Szoktak tetováló napot tartani is,na meg ált.kiállításokon is van aki vállal.

:)

2012. jún. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítséget! :))

Esetleg nem tudod, hol lehet ilyen gépet kapni? Mert én kerestem a neten, de sehol nem találtam.

2012. jún. 7. 20:07
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazán nincs mit,szívesen válaszolok,ha tudok.

Ilyet találtam:

[link]

Plussz a számsor....:s Elég húzós,de sztem bizti hozzá lehet használthoz is jutni.

Egyébként milyen fajtában gondolkozol?És melyik tenyészetet találtad?Vagy van is már nyuszi?

2012. jún. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!