Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl tenyésztés?

Nyúl tenyésztés?

Figyelt kérdés

Lehet úgy tenyészteni, hogy nem vagy tagja ennek az egyesületnek ( [link]


Csak mert én nem akarom, hogy a kis drágáimat bírótól-bíróig kelljen hurcolnom, meg kiállításokra vinnem, amikor az csak plusz stressz nekik. Elolvastam a szabályzatukat, és nagyon-nagyon macerás (vagy csak én nem tudom értelmezni). Ez itt például teljes homály: [link]


Ráadásul ez a tetoválás dolog nagyon beteg. Nem fáj nekik? Meg olyan csúnyán mutat...


Attól még tenyésztőtől vett, 100%-ban fajtatiszta nyuszikat tenyésztenék, de ezek nélkül a nyűgök nélkül.

Akkor már nem is leszek jó tenyésztő?


És mi az az őstermelői engedély? Az kell? Ha kell, hogyan kell beszerezni?


Előre is nagyon-nagyon köszönöm!



2012. jún. 4. 18:57
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! ;) Hát, igen, elég húzós az ára, de legalább lehet kapni. :D Valahol majd csak kerítek használtan. Ha már fültetoválás, akkor azt hadd csináljam én. :) Remélem nem fáj nekik. :(


Amúgy a nyuszik még nincsenek meg, pár hét múlva megyek értük. Rex nyúl lesz, és a barátomtól veszem (innen tudom, hogy megbízható). De ő sem tagja a klubnak.


Ezek után nincs más hátra, már csak várnom kell, hogy meghirdessenek egy kiállítást. Ezek szerint ott lesz bíró is, ugye? És ha azt mondja, hogy fajtatiszta, akkor mehet is a tenyésztés?

2012. jún. 8. 19:15
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi hozzá nyulakon kívűl, én is tenyésztem őket
2012. jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hasonló lehet, mint a tengerimalacoknál. Benevezed egy kiállításra/szépségversenyre hobby kategóriában.

Ha az ott lévő bíráló szerint megfelel egy fajta jellemzőinek, akkor javasolja a fajtatisztává minősítést, amit általában meg is kap. Így ezen a versenyen még a hobbynyúl kategóriában marad, de versenyen kívüliként.

A következő kiállításon/versenyen már fajtájának megfelelő kategóriában is indulhat és természetesen tenyészthető.

Ha jól tudom, versenyen kívül is javasolhatja az, aki egyébként bírálatra jogosult a fajtatisztává minősítést, de akkor két javaslat kell.

2012. jún. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jún. 9. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!