Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy gondozzam árván maradt...

Hogy gondozzam árván maradt egy hetes tengerimalackámat? Olvastam, hogy anyatejre 4 hetes koráig szüksége van, de az éjjel halt meg az anyja.

Figyelt kérdés

Az anyatengerimalac túl korán lett vemhes, ráadásul szerintem nem ette meg a méhlepényét szülés után, mert akkor még vele volt egy ketrecben a hím tengerimalac is, és szerintem ő ette meg helyette. Aztán persze külön ketrecbe lett téve a hím, és az anya és kicsinye maradtak együtt. A fialás után kb. 3-4 nappal már nagyon le volt fogyva az anyamalac, és nem evett semmit, pedig próbáltuk etetni is salátával és répával, és Béres cseppet és juttattunk a szervezetébe. De SEMMIT sem evett. Az éj folyamán kimúlt szegény. A kicsi már tudja, hogy kell vizet innia a tartályból, és hogy kell ennie, de félek ez nem elég, még nagyon kicsike.


Kérem, aki tud, MINÉL ELŐBB adjon tanácsot!



Nagyon szépen megköszönöm!!!!!



2012. jún. 22. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak az állat patikába ilyen állat tejek amit a kis állatoknak adnak kiegészítő ként.

Tehén tejet szerintem ne adj neki ,főleg a bolti tejet ne!

2012. jún. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt le van írva az árva malacka gondozása:

[link]

2012. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kapott semmilyen póttejet, meg semmit, de mégis él és virul és zabálja a csorbókát, répát, stb. :)
2012. júl. 2. 14:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Fontos hogy 3-3,5 óránként etesd őket táppal,ha táp nincs ezzel:tej,víz,tojás sárgája,nagyon kevés cukor!A tej mindig 36-38 fokos legyen,ha kell mindig melegítsd újra mivel ez fontos!A kicsik mellé melegvizes üveget tegyél pelenkába tekerve hogy a hőmérséklet minimum 25 fok legyen.Ha éjjel etetsz kihagyhatsz max. 5 órát.NE FECSKENDŐBŐL HANEM KANÁLBÓL ETESS,MERT A KICSIK MÉG NEM TUDJÁK ÖSSZEHANGÓLNI A LÉGZÉST A NYELÉSSEL!!!
2013. júl. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És még egy:nekik fontos a tej és még nem a zöldségeken kell élniük!
2013. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi van a malackával?
2013. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!