Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl tartása mennyibe kerül?

Nyúl tartása mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Spórolási tanácsokra lenne szükségem, mert a nyulam szinte eszi a pénzt! Széna két-3 zacskó fogy hetente, a 10 kilós pelletalom 2 hét alatt "elolvadt"! Egyedül a táp az, ami megérte, mert abból nem kell olyan sokat adni nekik, csak egy kis tálkával. Na de mi legyen a többivel? Város szívében élek, autóm nincs így rétről kaszálás, meg vidéki bálás nem jöhet szóba. Szerintetek mivel tudnák spórolni?

2012. jún. 29. 10:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
hát sok mindentől függ..kb havi 3000-5000
2012. jún. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem könnyebb mert falun vagyok és mamám vesz a csirkéknek 1 zsák búzát és kukoricát és azt eszik....ajánlom ne ezeket a kis zacskós izéket vedd mert nem éri meg....szénát ilyenkor nálam nem esznek csak télen mert akkor nem tudok szedni neki füvet......zöld füvet esznek....8-an vannak...egy kis ládával esznek meg egy nap alatt :) De mivel te városban vagy akkor ha nehezebben beszerezhető akkor is vetess családoddal egy zsák búzát és kukoricát mert úgy sokkal olcsóbb és egy tálkával elég neki egy hétig...nem soványak pont jók.....nem kell mindig a legjobb kaja....VAGY TUDOD MIT CSINÁLJ? menj ki a piacra és az aranyos árus néniktől kérd el a répa zöldjét amit ők amúgy is kidobnak...és az már plusz kaja..:) nekem mindig ide adják
2012. jún. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
nekem egy 12 kilós pelletalom kb 4 hónapig elég, hogy fogyasztod el 2 hét alatt?? nem kell minden darab bogyó után lecserélni naponta háromszor....
2012. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

10 kiló alomnak elégnek kell lennie 3 hétig. Mit almozol be? Elég csak az alomtálcát/nyuszi wc-t. Ha budapesti vagy, ajánlom a törpenyulas oldalt, ott van egy fórumtéma, ahol fent vagy ember, aki pelletet és szénát árul iszonyat olcsón. Szénából nagy kiszerelést vegyél, az olcsóbb!


Mi eddig havi 10 ezret költöttünk a nyuszkóra. A fent említett ember termékével havi 5 ezer körülire csökkenteni a kiadásokat (a táp nálunk drága, mert fokkoptatóbbat, diétásabbat kell vennünk).

2012. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
*fogkoptatóbb
2012. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk két nyuszkónk van, tudom miről írsz, nálunk is sok pénz ment el rájuk, 5 és 6- évesek. először az almot váltottam le, mert a pelletet nem lehet győzni, sima macskaalmot veszünk már évek óta. Minden nap kiveszem belőle a pisis részt, így egyáltalán nem büdös, a pellet az volt, bármit csináltam. Mi bicajjal kimegyünk, szedünk nekik szénát, egy -egy zsákkal, azt kiszárítjuk egy ismerős telkén, és jobb híján, az erkélyen tároljuk. Míg vettük a szénát, töménytelen pénz elment rá. Tápot a Rossmannban veszek azt összekeverem plusz búzával, árpával, mikor mivel, ezt eszik, sokáig elég. Zöldségfélét mi is a piacról vesszük, egy nagy kelkáposztával, répával, kapalábéval,zellerrel, uborkával, almával, elvannak egy hétig is, utána meg vesszük nekik a következő adagot. A nyuszkóink gyönyörűek, egészségesek.
2012. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Huh, én is szerettem volna nyuszit, de kezdek elbizonytalanodni. Egy hörcsög tartása csak havi 500 ft-ba kerül (kár, hogy azok nem élnek 10 évig).
2012. jún. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Most én is csodálkozom. Én speciel heti 1x takarítom a nyuszim ketrecét, a wc-be és a sarkokba rakok pelletet, 15 kg 5-6 hónapig kitart (1500Ft-ért vettem). Szénát Pestről vettem egy nyulastól, aki kaszálja, friss, finom illató, 4 kg-os zsákban van és 2eFt, ez is nagyon-nagyon sokáig elég.

Tápot kell neki venni, ami havonta max. 2eFt, a többi dologra külön nem költünk.

2012. jún. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. Igaz, a szénán tudok spórolni, ingyen kapom, de pl a táp nagyon olcsó és keveset kap, mert rengeteg zöldséget lehet neki olcsón szerezni. A piacokon 5-600Ft-ból bevásárolok neki 2 hétre. A pelletet egy fafeldolgozótól veszem, 800Ft egy 15kg-os zsák, ami kb 2 hónapra elég úgy, hogy még a degum is használja. Nem kell nagy felületet beteríteni pellettel, csak egy kb 30x15cm-es tálca bőven elég neki, s a pelletet egy rétegben pont elég leszórni, nem kell vastagon egyáltalán. Így naponta egyszer cserélem. Másra nem költünk. Ez kb 2000Ft havonta (bár ilyenkor, nyáron még a zöldséget is a szüleimtől kapom a kiskertből).

Szóval azt a pelletet gondold át, hogy hogy használod, szénából gazdaságos a nagyobb kiszerelés (a Fressnapfsba nem túl drága) és mindig csak egy kevés legyen előtte, de azt folyamatosan pótold.


Ja, és azoknak, akik nem értenek ehhez, üzenem, ne szóljon bele! Nálunk is lakásban van a nyúl, de szinte az egész lakásban szabadon van, le-föl rohangálhat. Soha nincs bezárva a ketrecébe és rendszeresen leviszem, ha jó idő van.

2012. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát már sokan mondták hogy szedj füvet. Városban is lehet csak olyan helyet kell keresni ami 50-100 méterre van autóutaktól (azért lehet találni ilyet is) és le van írva különböző oldalakon hogy milyet szedhetsz (ugye nem csak füvet mindenféle gazt). Az alommal én is gondban vagyok mert 1 nap alatt eláztatja a kis dögöm a macskaalmot (!) szóval azt mindennap kell takarítani, de így is kitart egy hétig egy zacskó ami 400 forint. A tápot állatkereskedésben veszem (300 ft/kg). Zöldséget adok neki még enni, szóval azzal nincs gond. Télen meg bálát vegyél és próbáld elhelyezni ismerősöknél az simán kitart októbertől márciusig, aztán megint lehet füvet szedni. Nem tudom hogy kerül egyeseknek 5-10000 forintba a tartása, max 2-3000 forint.
2012. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!