Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az állatkereskedésekben kb....

Az állatkereskedésekben kb. mennyi idősek a tengerimalacok?

Figyelt kérdés
állatkereskedés,tengerimalac

2012. júl. 27. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4 hetestől akár 1 évesig,ha nem tudják eladni! Ez ennyire változó!
2012. júl. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Újszülöttektől kezdve párévesekig szoktak lenni, de azért van néhány olyan állatkereskedés is, ahol az újszülöttek nem eladóak... (sajnos van olyan, ahol igen.)
2012. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Különböző helyen, különböző korúak. :) de álltalában max 1,5
2012. júl. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

4 hetes korukban választják el az anyától, onnan kezdve végül is bármennyi lehet. Lánymalac vásárlásánál kell igazán vigyázni. A lelkiismeretlen kereskedésekben (ahol a fiú és lánymalacokat együtt tartják, vagy meg se tudják őket különböztetni) gyakran vemhes lánymalacokat adnak el, pedig 4-5 hónapos kora előtt nem jó, ha vemhesül a malac. A másik véglet, ha olyan lánymalacra mondják, hogy nincs még egy éves, amelyik idősebb annál. Nekik ugyanis, ha még korábban nem szültek, akkor már nagyon veszélyes szülni.

Legjobban a malacok súlyából lehet megtippelni a korát.

A féléves malacok 60-80 dekásak. Ami ettől kisebb, az nincs féléves, az egyéves malac kb. egy kg.

2012. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
ahol vettem a malacom,ott volt 4 éves is.
2012. júl. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5-nek

A lánymalacok 3, a fiúk 4 éves korig tenyészthetőek maximum. Lehet, hogy amit te láttál, pont egy ilyen tenyésztésből kiöregedett malac volt.

2012. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én nem hiszem, hogy az állatkereskedések 4 éves kor után kivonnák a tengerimalacot a szaporításból. Amiket én láttam, ott ivaréréstől halálukig (ami persze mindig nagyon korai volt) szaporították őket. Ennek legfőbb oka, hogy nincs hely különtenni az idősödő malacokat nemek szerint... (meg persze a nemüket sem tudják megkülönböztetni...)
2012. júl. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a hímet 3 hetesen, másodszor a nősényt 4 hetesen hoztam el a kereskedésből.Mindkét coci 250g körül voltak.A súlyával csak óvatosan, mivel az én malackám aki 5 éves nőstény csak 700g, ennyi volt mindíg és nem sovány csak keverék.Ellenben a 10 hetes fajtatiszta nőstény malackám 450g és nő mint a bolondgomba.
2012. aug. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A két mostani nőstényem nem kereskedésből van azt hozzátenném.Előző voltam...
2012. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat ! :)
2012. aug. 14. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!