Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meg születtek a kis tengerimal...

Dorinna00 kérdése:

Meg születtek a kis tengerimalacok. Mikor lehet kicserélni az almot? Mikor lehet megfogni őket?

Figyelt kérdés
Ő az első malim aki nálam fialt.

2012. júl. 29. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már túl vagyok 2 ellésen is, én az első 3 napban nem nyúltam hozzájuk. Utána nyugodtan ki tudod őket takarítani :)
2012. júl. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hány malacka született?

Megette az anya az összes méhlepényt?

Az anya megtisztogatja a kicsiket, megeszi a méhlepényeket (annyi db van, ahány malac). Ha kettőnél több kicsi van, akkor lehet, hogy marad a méhlepényből, pár óra múlva azt vedd el tőle.

Egy napig ne piszkáld őket, holnap este már óvatosan takaríthatsz (csak amit muszáj), 2-3 nap múlva meg rendesen.

A malacokat holnap este már megsimogathatod, de ne nagyon vedd még ki az anyjától.

2012. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

4 kicsi született. Kettő kisebb mint a többi, ezért úgy gondolom, hogy 2 lány és 2 fiú. Úgy tudom, hogy a 4 ritka eset. Igaz?


Megette az összes méh lepényt. Mikortól kezd el szoptatni?

2012. júl. 30. 07:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Tegnap 18:00 - 18:30 között születtek.
2012. júl. 30. 07:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem már szoptat. Egyszerre csak 2 fog szopni, mert 2 csecse van a malacnak. Kivárják a sorukat a kicsik, nem szoktak tolongani. Szaladgálnak már?

Nem ritka a 4 malac, van hogy csak egy születik, van hogy akár 7 is!

2012. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olvass róluk bővebben:

[link]


"A fialástól számított első 12-14 órában a kölykök nem igazán éhesek, ha azonban később sem gondozza / szoptatja kölykeit, egy másik szoptató nőstényt kell keresnünk. Ha ez nem lehetséges, a kicsiket etetnünk kell."


" A tengerimalacok nyitott szemmel jönnek világra, testüket szőr fedi, s már a szülést követő első órákban járkálni tudnak. Foguk végleges, így a szopás mellett szilárd táplálékok fogyasztására is alkalmas. Anyjuknak két emlője van. Mivel részlegesen önállóak, a kölykök felváltva szopnak, az anyatejért nem veszekednek, de nagyon nagy szükségük van rá."


" A szoptató nősténynek nagyon jó minőségű szénát, folyadékban gazdag zöldfélét, lédús gyümölcsöt, jó minőségű tengerimalactápot vagy magkeveréket, elegendő vizet adunk."

2012. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos másnapra a kettő legkisebb elpusztult, mert nem tudta őket etetni.

A többiek jól vannak, elevenek, mozgékonyak.

2012. aug. 3. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!