Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi történne ha testvérek...

Mi történne ha testvérek párosodnának?

Figyelt kérdés

Tengerimalacokról van szó,szándékosan nem akarom hogy párosodjanak,de ha pl a kisfiú kimászna és a nővérével ellenne....:)))))) Mi történne?Nem lennének betegek a kapcsolatuk gyümölcsei? Ez a beltenyészet-sok helyen olvasom,de nem tudom mit jelent?


Még 1x mondom: Nem akarom szaporítani őket!!!! Hobbi szinten tartok kisállatot!


2009. júl. 22. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Betegek lennének az utódok.
2009. júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Beltenyészet az nem mindig rossz dolog.

Kutyáknál a nagy tenyésztők csinálnak ilyet párszor,amikor valamilyen típusra akarnak visszatényesztni.

Benne van a pakliban,hogy beteges kölykök lesznek,viszont ugyanúgy megvan az esélye annak,hogy előjönnek a jó tulajdonságok is.

2009. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
A kutyatenyésztésnél nem beltenyésztésnek hívják, hanem vonaltenyésztésnek és ott nem testvéreket, hanem sokkal távolabbi rokonokat tenyésztenek. A vonaltenyésztés nem játék, csak az fogjon bele, aki ért hozzá. A kérdezőnek meg: ha a két testvértől születne alom, az 90%, hogy beteges, torz, ideggyenge, alulfejlett utódok lennének belőle, szóval én vigyáznék, hogy ne kerüljenek össze a malacok.
2009. júl. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
oké,köszönöm!ivartalaníttatáson gondolkodtam csak annak is meg van a pozitív és a negatív oldala...még egyszer köszönöm!
2009. júl. 23. 11:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanításnak nincs negatív oldala. Ha nem akarsz kölyköket,ivartalníts. Sok kellemetlen dolgot megelőzhetsz vele.
2009. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül lenne bajuk a kicsiknek, de van rá esély (hogy mennyi, azt nem tudom). Jobb lett volna nem testvérpárt, vagy egynemű malacokat magadhoz venni, lakhatnának is együtt meg minden... mindenesetre nagyon vigyyázz, ne lógjanak össze :)
2009. júl. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Khm, az ivartalanításnak van negatív oldala, mégpedig az ára és főleg a műtét kockázata ilyen pici állatoknál. Persze ha a fiút kitökölni egyszerűbb és biztonságosabb, meg gondolom olcsóbb is, és hát igen, mindenképpen praktikus.
2009. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen legfőképpen a kockázat ami engem visszahúz az ivartalíttatástól,és utánna az ára!

A malackák úgy vannak hogy kaptam egy kis fiút,aztán hoztam hozzá egy feleséget...született 3 poronty,1et elajándékoztam megbízható gazdikhoz,egy kis fiú és egy kis lány pedig velünk maradt! Az apa a fiával az anya a lányával van külön helyen! Így nagyon jól elvannak,szerencsére,élvezik egymás társaságát...:)

1-2 hónapja a kis fiú véletlenül összekerült a tesójával(nem sokkal azután h szétlettek választava) és hát rámászott....amint észre vettem leszedtem a tesóról...szerencsére a csajszi nem lett vemhes....és ebből jött a kérdésem!:)

2009. júl. 23. 19:18
 9/10 anonim válasza:
majd kiderül mien gnomok lennének...proba cseresznye ;)
2010. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
áááá:) nem azóta is külön boxokban vannak, csak plussz egy fővel többen, mert hoztam haza még egy kiscoccot...:Dszóval 5 malaccal boldogan élek!
2010. ápr. 1. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!