Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulam beteg. Bővebben lent?

Nyulam beteg. Bővebben lent?

Figyelt kérdés
Tehát: kaptam egy kisnyulat nem lehet töb 2 hónaposnál.A széklete vagy a vizelete ilyen kocsonyás,folyós.Nincs kedve,alig eszik.Azt hiszem úgy mondják hogy "fosos".Kaptam még egy ilyen J betűs gyógyszert,nem jut az eszembe a neve.Több mint tíz féle vitamin van benne.Aminek elvileg elégek kéne lennie 5 napig de ma már a felét megitták(egy másik nyúllal van együtt,de ő nem kapta el)ÁLLATORVOS SZABADSÁGOLÁS ALATT 27.-ig.Mit kell neki adni vagy mit tegyek hogy kigyógyuljon belőle?

2012. aug. 17. 18:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A nyulaknál a hasmenés gyors és végzetes dolog.Főleg kis korban gyakori. Állatnak gyógyszert orvosi utasítás nélkül meg nem adunk. Állatorvos segítsége nélkül nagy valószínűséggel el fog pusztulni. :(


Amit tehetsz: csak szénát adj neki és sok vizet! És imádkozz! Esetleg kereshetnél másik orvost...

2012. aug. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mondom nem hiszem hogy gyógyszer hanem inkáb vitaminbomba neki.Egyre rosszabbul van:S.Inni se iszik cak a sarokban ül lassan és furcsán lélegzik.:/
2012. aug. 17. 18:46
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha nem viszed sürgősen orvoshoz, a jövő hetet se éri meg. A nyusziknál komoly dolog, ha kedvetlen, nincs étvágya és hasmenése van. Főleg ilyen fiatal korban. Talán már orvos se tudná megmenteni, de még mindig több esélye lenne, mintha te eldöntenéd, mi kell neki, és nem viszed el...
2012. aug. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ahogy telik az idő, úgy fogy a nyuszi esélye. A vízhiány végzetes és ha nem vesz táplálékot magához, az emésztés lelassul, majd teljesen megáll. A nyulaknak folyamatosan táplálkoznia kell!


Fiatalkorban gyakori ez a fajta hasmenés, és néhány órán belül elpusztulhat. Ilyenkor nem vitaminra van szüksége, hanem ORVOSRA! Nem tudnál esetleg a környéken keresni valakit? (Bár szerintem már régen késő.)


Megvan még a nyuszi?

2012. aug. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Amíg nem viszed orvoshoz,addig itass vele almaecetes vizet.egy literbe 0,01dl-t kell önteni.bár kétlem,hogy segít,mert ez még az első tüneteknél hatékony,nem mikor már több napja szenved a jószág.
2012. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kamillás teás vattával lemosni az orrát, hátha kicsit segít, de nem hinném :/...Vidd el gyorsan egy másik állatorvoshoz...
2012. aug. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat de már tegnap este megoldottam:feltaláltam magam és elmentem az állatpatikába ott adtak gyógyszert azt mondták vízbe adjam neki,de mivel nem ivott befecsekendőzvel meg itattam.Azóta sokkal jobban van.Ha valaki hasonló cipőben jár: TRISULMIX POR!!!

Még hogy nem éri meg a jövőhetet?Sokkal jobban van és már a hasmenése sem ilyen kocsonyás hanem kezd össze állni szilárddá.De azért köszönöm mindenkinek!

2012. aug. 18. 13:26
 8/22 anonim ***** válasza:
Na, végre egy jó ötlet. Hidd el, ha nem mentél volna el a patikába, nem élte volna túl. De ez így jól alakult. :) Köszi a gyógyszer ötletet! Ki tudja, egyszer lehet még rá szükségem.
2012. aug. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Sajnos rossz hírt kell közölnöm: a nyuszi ma éjjel(augusztus 20.) 1:50 kor elkezdett nyávogni azonnal rohantam gyógyszert csinálni de mire visszaértem az utolsó hangot kiadta és letette a kis buksiját :'/ .A gyógyszer segített volna de ki tudja mióta volt az előző gazdájánál hasmenéses.Most egy másik nyuszim is küzd a hasmenéssel neki jóval nagyobb esélye van mert nála akkor kezdődött el amikor hoztam és gyógyszert kap azóta.Ezt a nyuszit is onnan kaptam. AZ ÁGYA MELLETT PUSTULT EL ÉS NEM TUDTAM SEMMIT SEM CSINÁLNI!! :S Pedig állatorvosnak készülök,de megpróbálom megnyugtatni magamat azzal hogy mit is tudtam volna kezdeni a nyuszival 14 évesen...

Azért köszönöm a válaszokat,hátha valakinek hasznos,életmentő lehet!

Ő a második kölyöknyuszi aki elpusztult(Az elsőt is arról a helyről hoztam el de ő sánta volt több mint 2 lábára,nagyon megsajnáltam),Az elsőt nyuszit vagy nyest vagy patkány vitte el:S

2012. aug. 20. 12:59
 10/22 A kérdező kommentje:
...AZ ÁGYAM* MELLETT...
2012. aug. 20. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!