Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik ketreccel járnék...

Melyik ketreccel járnék jobban? (többi kérdés lent)

Figyelt kérdés

Házi készítésű faketreccel vagy rácsos ketreccel járnék jobban,(sünit szeretnék) mert olvastam hogy a rácsos ketreccel az a baj hogy a rácsok mászási lehetőséget adnak a süniknek, akik így, ha ügyetlenek, megsérülhetnek,és ezt nem akarom,szóval szerintetek jobban járnék a házi készítésűvel + az olcsóbban jönne ki mint a 10 000 forintos vagy drágább ketrec? ja,és ha igen jobb lenne a faterrárium akkor SZEGEDEN hol lehet venni bele linóleumot,hogy könnyebb legyen tisztítani?:)


Aki minden kérdésemre válaszol annak nagyon szépen megköszönöm,aki csak 1 vagy 2 kérdésre,annak is megköszönöm!!!!:))<3



#olcsó #veszély #jobb #ketrec #linóleum #mászás #sün #faterrárium #rácsos ketrec
2012. aug. 21. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Süniben nem vagyok otthon, de ketreccel van tapasztalatom :) A homem ade ketrec előnye, hogy akkoráracsinálod és olyanra, amekkoárára és amilyenre akarod és olcsóbban kijössz, mintha ketrecet vennél. Hátránya: mindent neked kell csinálnod a méretve vágástól, a rács meghajlításáig, mindent. Sünibiztosnak kell lennie: ne tudjon kiszökni, nem tudja megsebezni magát, semmi mérgező anyag ne legyen a ketrec alkatrészein, stb. Az alomtálca kialakítása is macerás lehet: fa nem lehet, mert az beszívja a vizeletet, általában üvegessel szabatnak méretre alomtálcát (mintha egy sekély terráriumot csináltatnál) és az alom cseréje is nehézkes lehet, ha nagy ketrecet csinálsz. Az elrendezésnek is csak a képzeleted szab határt: annyi polc lehet benne, amennyit szeretnél, olyan magas és széles lehet, amilyet nem szégyellsz levágni :) A vett ketrec előnye: hazaviszed és kész is. Hátránya: nem vagy szűkösen variálhatod a polcok elhelyezkedését, fix magasság, szélesség, valószínű, némi átalakításra szorul a ketrec, hogy ne zombuljon be a sünid (főleg akkor, ha jó magyar ketrecet veszel) és persze, valamivel drágább az ára, mintha magad csinálnád. Ellenben tényleg annyi a dolgod vele, hogy elmész érte, megveszed, hazaviszed és minden adott hozzá: alomtálca műanyag, alom könnyen cserélhető, az alomtálca könnyen tisztán tartható és semmi mérgező anyag tuti nincs benne. Ha kész ketrecet vennél én a Ferplast ketreceit ajánlom, egész barátságosan berendezhető, variálható ahhoz képest, hogy előre gyártott kecó, sőt eléggé stramm, masszív anyagból van, sokáig veled lesz.


Remélem, segítettem valamit :)

2012. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudsz a homem ade-ről linket küldeni?:D kíváncsi lennék hogy milyen és hogy néz ki :D és igen NAGYON sokat segítettél *-* :D <3
2012. aug. 21. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Nos, ez ugyan patiknak készült, de itt egy link (angol) [link]
2012. aug. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát ebből sajnos nem sokat értek,de szerinted ez jó lenne,csak emelet és kihúzós fiók nélkül?

link:

[link]

2012. aug. 21. 20:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos, fogalmam sincs, mik egy süni igényei ketrec terén :/
2012. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De ez a ketrec pofás :D
2012. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
majd apuval valami jól eszkabálunk :D de köszönöm hogy írtál!!!!!:D
2012. aug. 21. 20:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit, jó barkácsolást :D Azért nézz utána, hogy a malacketrec jó-e a süninek is ;)
2012. aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sün tenyésztőkkel tudod a kivitelt megbeszélni.

Úgy tudom híres éjszakai motoszkálók, és nem véletlenül tartják őket faterrában, vagy sünszekrényben. :)


Ők jó sokat építenek süninek:

[link]

Linóleum van minden padlószőnyeges, parkettás boltban.

Én a laminált padlólapot jobban szeretem. Ha nem almozod csúszik, viszont egy álom a takarítása.

Ha kültéri, vízálló osb lapból csináljátok, akkor szintén felesleges a linóleum.

Itt meg van egy sünlakásos fórum. Szerintem nagy lelkesedéssel segítenek neked a tökéletes otthon létrehozásában! :D

[link]

2012. aug. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!