Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől csinálja ezt a nyuszim?

Mitől csinálja ezt a nyuszim?

Figyelt kérdés
Van egy oroszlánfejű törpenyuszim,(nőstény). Kb. 4 hónapja van nálam, és mostanában elég furán viselkedik. Elég válogatós mondjuk az evésben is, mert csak répát,szénát,tápot, néha egy kis körtét és ennyit eszik,meg persze a víz. Mostanában mindent kapar, mar,harap és ha a közelébe megyek a ketrecének, elbújik a házába.Amikor enni adunk neki, akkor is ilyen agresszív lesz, és megtámadja a kezem.Gondoltam hogy lehet hogy attól hogy nem nagyon engedjük ki, mert ha az udvarra szabadon engedjük nem lehet megfogni.A póráztól megvadul,bemegy a tv mögé,elbújik,stb. Tudnátok valami tanácsot adni hogy ez mégis mitől van?? Vagy hogy mit tudnék csinálni hogy újra a 'régi' legyen??
2012. aug. 24. 18:19
 1/5 anonim válasza:
Nekem lógófülü törpenyuszim van. Az enyém is válogat és kapar, az utóbbi szerintem természetes a nyulaknál. Mennyit tudsz foglalkozni vele? Lehet, hogy nem vagy vele eleget és azért ilyen agresszív. Egyébként az biztosan nem tesz jót neki, ha egész nap a ketrecében van. Csináljatok neki egy kis elkerített helyet a lakásban vagy a kertben, hogy egy kicsit szabadabban mozoghasson. Nem baj, ha nem túl nagy. És akkor abba a ketrecét és ha akar el tudni bújni, ha meg olyanja van akkor egy kicsit mozoghat. Egyébként, ahogy öregszik egyre jobban megnyugszik, nekünk is így volt.
2012. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Naponta 1-1,5 órát mindig kiveszem, simogatom. Lehet hogy kevés, de akkor megpróbálok naponta többet foglalkozni vele. És köszönöm a tanácsod, akkor majd elkerítek egy kis részt, ahol szabadon futkározhat, hátha az bejön. :)

Még egyszer köszönöm. :D

2012. aug. 24. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém akkor szokott ilyen lenni,ha nem veszem ki elég időre a ketrecből.Elsősorban szaladgálásra van igényük, a legtöbb nyuszi például nem is szereti,ha ölbe veszik,fogdossák.Próbáld meg azt,hogy amikor kiveszed,a szaladgálásra szánt idő legyen a több,ne az ölben levés.Ha el tudsz neki egy kis helyet keríteni ahova nem baj ha bepisil,kakil és szabadon mozoghat,az valószínűleg sokat fog segíteni.
2012. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Soooooooookkal többet kell kint lennie. Réseket eltorlaszolod, kábeleket felteszed/elrejted.
2012. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. :D Megoldottam úgy,hogy a kertben elkerítettünk egy kis részt és ott szabadon futkározhat. :) Remélem így egy kicsit megnyugszik. :)
2012. aug. 27. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!