Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor fialhatnak a nyulak?

Mikor fialhatnak a nyulak?

Figyelt kérdés
Szóval van két házinyulam, mindkettõ lány és testvérek. December végén lesznek 8 hónaposak és ugytudom hogy nem kellene megvárni az egyéves korukat mert az már veszélyes lehet. Szóval ha 8 hónaposan felpároztatnám és kb január végén fialnának, azaz télen amikor hideg van. Jó lenne az a kicsiknek? Tudnám ugyanazzal etetni õket amivel a nagyokat? Nem szeretném hogy valami bajuk legyen mert nagyon szeretem a õket, számomra stresszoldó hogy törõdhetek velük. Vagy inkább várjak január végéig a pároztatással és akkor kb február végefele fialna? Sokat számit az a kb egy hónap? Legyetek szivesek adjatok tanácsot.

2012. aug. 29. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb ha túl hideg van, februárban is ugyanolyan hideg van kint, mint januárban. Nem tudsz gondoskodni valamilyen melegítőről nekik? Etetni ugyanazzal kell mint a nagyot, kivéve a zöldségek. Amilyen tápot a nagy eszik, az jó lesz a kicsiknek is, eleinte meg úgyis szopiznak.
2012. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan milyen melegitésrõl? Az ólat igyis ugyis bevonom valamivel hogy ne menjen be a hideg, de ez nem elég ugye?
2012. aug. 29. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:

A házinyuszik szokták bírni a hideget.

Ha nem istállóban van az ól, akkor az ólat kell védeni a hideg ellen, és megfelelő méretű, anyagú ellető láda kell ami megvédi a kicsiket.


Itt találsz olyanokat, akik tudnak szabásmintát, meg centiket mondani:

[link]

De tuti meg tudod enni a nálad született kisnyulakat, ha ennyire kötődsz hozzájuk? :D

2012. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igy hogy belegondolok nem tudnám megenni, talán inkább odaadnám vagy eladnám tartsák vagy egyék meg neis lássam, de azt nemakarom hogy az anya belehaljon csak hogy fialjon egyfojtába de egy pár csepség jó volna, amennyit el tudok látni, hogy hasznot huzzak belõlük még ezen nem gondolkodtam, de nemis érdemes. Akkor az a kb 1 hónap számit vagy nem amit a kérdésbe irtam? Amugy köszi a válaszokat.
2012. aug. 29. 15:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább februárban pároztasd, hogy amikor megszületnek nem legyen olyan hideg! :)
2012. aug. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Február elején vagy végén?
2012. aug. 30. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!