Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék venni valamilyen...

Szeretnék venni valamilyen kisállatot (tengerimalac, csincsilla, görény, nyúl, hörcsög, egér, stb. ), de nem tudok választani a sok szeretnivaló, aranyos állat közül. Melyik állatot ajánljátok?

Figyelt kérdés

2012. aug. 31. 23:25
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Nekem csincsillám van. Imádni való, vicces kis szőrcsomó, de hely és idő igényes. Na meg őket is párban érdemes tartani (Nem feltétlenül fiú-lány pár, az azonos neműek elvileg hamarabb összeszoknak.) Na meg nem is olcsó, de sokszor láttam már ingyen elvihető csincsillákról hirdetést.
2012. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is a tengerimalacokat ajánlom, ugyan a vételára nem drága, de egy 100-as ketrec akár. 10.000 Ft is lehet (de olcsóbban lehet venni pl. expressen) Sőt azzal is kell számolni, ha esetleg beteg lesz, akkor mindenképpen irány az orvos!

Ők valóban társas lények, min. kettőt tarts együtt (egyneműeket!). Sajnos most már ritkább, hogy megélik a 8 évet, de átlagosan 5-8 évig élnek.

H többet szeretnél tudni olvasd át a többiek által linkelt oldalt.


A görikkel nagyon sokat kell foglalkozni, néha olyan érzés, mintha egy kisgyerek lenne :) Nekik több foglalkozás kell mint. pl a malacoknak, főleg az elején amikor a harapásról kell leszoktatni, és szobatisztává nevelni. A bűzmirigyüket csak indokolt esetben kell kioperálni!!! Ha még többet szeretnél tudni, vagy az ő tartásuk mellett döntesz olvasd át ezeket az oldalakat: goreny.hu; vadaszgoreny.eu

2012. szept. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én minden kisállatot ajánlom, mert mind szeretnivalóak. Azt kell átgondolnod, hogy mennyi időd van vele naponta foglalkozni, futja-e a pénzed, és hogy van-e hely az esetlegesen nagy ketrecnek.

Írok ki egy pár dolgot, saját vélemény alapján:

- Törpehörcsög: Olcsó, kis helyet igényel, és nem sok törődést, egyedül kell tartani. Viszont nem ragaszkodik az emberhez, igaz aranyos és lehet a tenyeredben is akár, de soha nem lesz olyan kapcsolatod vele, mint egy nagyobb állattal. Ennek ellenére sokan imádják.

- Aranyhörcsög: Ez is olcsó, egyedül kell tartani, de már inkább közepes hely kell neki. Barátságosabb fajta, jobban szeret Téged is egy fokkal, de ugyanúgy jellemző rá a hörcsögök visszahúzódó természete. Ő persze már kifejezi a nemtetszését, ha sokat hanyagolnád.

- Kisebb egerek: Nagyon olcsó, és kis helyet igényelnek. Legalább 3-4 egérkét kell együtt tartani, azonos neműeket, hogy ne legyenek kicsik. Velük nem lesz nagy kapcsolatod, legfeljebb azt érheted el, hogy ne féljenek tőled. Őket inkább csak nézni lehet, vagy tenyérben tartani.

- Nagyobb egerek: Ők is olcsók, közepes helyet igényelnek. Társas állat, inkább egynemű párokban tartsd. Barátságosak, mászkálnak rajtad, aranyosak. Én elsősorban a mongol futóegereket ajánlom. Ha elég szelídek, kicsit több törődést igényelnek.

- Degu: Nem olcsan olcsók, nagy hely kell nekik. Társas állat, szintén párban kell tartani, nem egyedül. Mászkálnak rajtad, csipognak, puszilgatnak, esznek a tenyeredből, és nagyon kisajátítanak. Jelen pillanatban nekem is belőlük van egy fiú párom.

- Tengerimalac: Ők sem valami olcsók, nagy hely kell nekik, párban kell tartani. Hangot adnak, ha éhesek, (és bizony elég sokat éhesek) vagy ha elégedettek. Nagyon jól bírják a simogatást, kiveszed, beteszed az öledbe, és akár egy órán keresztül lehet vele foglalkozni. Aranyosan csámcsognak, meg aranyosan tömzsik. Általában elég szelídek.

- Csincsilla: Nem olcsók, és nagyon nagy hely kell neki. Társas állat, párban lehet tartani. Nagyon csendesek, és szép, tömött, selymed bundájuk van. Nagyra ugranak, tehát mielőtt kiengeded, a törékeny dolgokat tedd szekrénybe. Tudnak bújni és hízelegni, de szívesebben mászkálnak, nem ülnek meg neked órákig.

- Törpenyúl: Oltást kell nekik adni, tehát nem olcsók, és ha állatkereskedésből veszed, gyakran van gond a fogukkal. (amivel szintén orvoshoz kell mászkálni) Nagy hely kell nekik, és rengeteg foglalkozás, napi 6 óra kiengedés. Egyedül is lehet tartani. Ha kiengeded, aranyosan ugrál, meg követ téged. Vannak, akik imádják a simogatást, mások nem hagyják magukat piszkálni.

- Görény: Ivartalaníttatni kell a szag miatt, szintén kell oltás, és rengeteg törődés, napi 6 óra szabadláb. Ha csak éjszakára megy a ketrecbe, akkor elég egy közepes méretű, egyébként nagy kell. Játékos, sosem unalmas fajta, lehet simogatni és pórázon sétáltatni. Jó kapcsolatot ápol a gazdájával, és az idegenektől sem fél.

2012. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasznos dolgot írtál utolsó, de azt kiegészíteném, hogy a malacok is ragaszkodnak a gazdijukhoz!!! Nem csak egy szőrcsomók ők, hogy kiveszed és leteszed, aztán ott marad...
2012. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nyuszit csak hozzáértőknek ajánlom.. Minimum 100x50-es ketrec kell neki, igénye, hogy veled lehessen, vagyis a szobádban kéne valaohl elhelyezni ezt a nagy ketrecet (ami amúgy tizenakaráhányezer forint), akkor prémium táp kell neki, mert az alap hízónyúltáptól úgy elhízik 1 hét alatt, hogy rá sem ismersz... Akkor nyúlwc, fapellet, és azt nem is tettem még hozzá, hogy mindent megrág. Nekem az internetemet tette tönkre amikor bejutott a gép mögé, a kislámpám sem világít már, nyúlmagasságban a könyveimnek sincs borítója, és ha nem takarítod 3 naponta büdi lesz. Nem hiszem, hogy a szüleid szeretnék..
2012. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%

és a nyuszival nagyon sokat kell foglalkozni, különben stresszes, és harapós lesz. nézelődj itt: torpenyul.hu

Kisállatboltból ne vegyél nyuszit, mert azoknak ált fogproblémáik vannak, és betegek. Nézelődj tenyésztőket.

2012. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
22%
hörcsög kicsit már dedós,csincsillának meg van némi szaga, a nyúl vagy a görény a legjobb,vagy akár madarakon is gondolkozhatsz :D
2012. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

szerintem ha olyan allatkat szeretnel, ami nagyon kotodik es nem csk elviseli, hanem egyenesen igenyli az ember tarsasagat, okos, szinte barmire meg lehet tanitani, simogatnivalo es szobatiszta akkor vegyel egy patkanyt. A rossz sztereotipiak ellenere nagyon kedves, vicces, jatekos allatok, nagyon gyorsan megtanulak a nevuket vagy mindenfee trukkokre tanithatod oket egy ks kajaval. Maga az allat nagyon olcso (600-3000ft), de a ketrec mar dragabb ha ujat veszel, ert nagy helyre van szukseguk, de vateran vagy mas oldalkon neha nagyon olcson is hozzajuthatsz nekik egfelelo ketrecez (10000ft korul) a lenyeg h a ketrec maasabb legyen mint amilyen szeles, mert a patik imadak maszni (am parezer forintbol magad is keszithetsz nekik ketrecet ponthegesztett racsbol, nekem pl egy regi konyvespolc van nekik megcsinalva, 5emeletes, nagy benne a hely es az egesz 5000ft-bol kijott)

ha szobatisztasagra tanitod oket, ami a patiknal nagyon konnyu, akkor nyugodtan kienedheed oket a lasban, csak a vezetekekhez ne ferjenek hozza, ha hivod oket hozzad szaladnak. Ha ismeretlen helyen teszed le oket akkor melletted maradnak, nem szoknek/bujnak el, ert veled erzik magukat biztonsagban. Kihagytam h ha szobatisztak, akkor meg alomra se kell sokat kolteni, csak a wc-juk ben levo almot kell cserelni, amugy meg tehetsz alajuk rongyokat vagy szonyeget, amit kb 3naponta kell mosni, a morzsk meg a kis balesetek miatt. Barhova maaddal viheted oket, kimeetsz veluk setalni a parkba, beleulek a kapucniba/zsebbe/ruhaujjba es orakig kepesek ott szundikalni. Ha egyet tartasz, akkor nagyon sokat kell vee foglalkozni, napi 4-5orat, de a legidealisabb ha egynemueket tartasz egyutt, kettot vagy tobbet, telljesen jol kijonnek egymassal, nem verekednek mint a horcsogok vagy egerek. Tobb patit is ugyan olyan sikeresen meg lehet szeliditeni mint egyet. NEM HARAPNAK! Kajabn igenytelenek. A patkanytap melle kapatnak zoldseget gyumolcsot, csirkecsontot, macskatapot.

2012. szept. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
ja es szerintem fiut erdemesebb venni ha simogatos allatot akarsz, mert sokkal nagyobb termetuek mint a lanyok, lustabbak, es jobban igenylik a dogonyozest. Nekem volt mar nyuszim, horcsogom, egerem, degum, de a patkanyokat szerettem meg igazan, ok a legkedvesebbek, leg szeretnivalobbak mindkozul. Ha sokat fogllkozol veluk az eejen, nagyon gyorsan elvalaszthatatlanok lesztek :)
2012. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
tengerimalacot,es kislanyt.ha aztszeretned,hogy ember igenylo legyen akkor egyedul,ha nincs ra sok idod akkor tarsaval egyutt vedd.a mi elso malink most 3 eves.egy tunemeny.az allatkereskedesbe is egybol bujt hozzank.megjegyzi a hangokat,tudja mikor szoktunk haza erni es ilyenkor udvozlo hangot ad.akkor is ha ugy sejti enni kap,vagy egy zacsko csorgese ami a kajas doboz hangjara emlekezteti.megjegyzi a szineket,okosan vissza tud menni a helyere.szereti a puha dolgokat.tud puszit adni.imad bujni hozzank.ha kerdesed van nyugodtan kerdezz:-)amugy a nyuszit oltatni is kell es nem ilyen eleven.a malackakat eleg ket-3 naponta pucolni es elvannak a ketrecukbe is.mi velunk tobbszor utaztak buszon is.szerettek oket az emberek,es jegyet se kell fizetni ertuk:-)
2012. szept. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!