Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szobatisztaság és az ágyról...

Szobatisztaság és az ágyról leszoktatás + kezesség?

Figyelt kérdés
Szóval a 4 hónapos nyuszim, 2 hete van itt kb, és már nem pisil szinte sehova illetve egyszer-egyszer pisil kivül a ketrecén, de egyébként oda, viszont amint az ágyra felugrik már pisil is. Figyelek h ne jöjjön fel, de mindig sunyi módon amikor nem nézek oda feljön és már pisil. Szeretném ha feljárhatna az ágyra mert én napközben általában az ágyon ülök és jó lenne ha itt rohangálhatna körülöttem és nem nekem kéne leköltöznöm a földre. Hogy lehet erről leszoktatni? Fiúnyuszi egyébként. És nem tudom hogy ivarérett e már, mert nem nagyon jelölget illetve inkább csak az ágyra pisil, meg ha az ágyon vagyunk és az ölemben van akkor az ölembe, ha kint van a ketrecből. A másik h puszilgatós nyuszi ha odamegyek és odadugom az orrom akkor körbenyalja az egész fejem, meg a kezemet is ha bedugom neki a rácson, de egyébként nem szereti ha simogatják,illetve akkor viseli el amikor pihen és odamegyek simogatni, akkor ropogtatja a fogát, de máskor inkább elugrál, azt sem szereti ha ölbe van, ezen lehet valahogy változtatni? Valamivel? Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. szept. 2. 19:12
 1/2 anonim válasza:
szerintem azt kéne csinálni hogy amikor felmegy tapsolj vagy csettincs hogy felfigyeljen és zavard le,tedd le és adj jutalmat .Ha ez nem válna be boltba lehet venni kutyáknak kis steril szőnyeget amire ha rápisil magába szívja ne félj az alja nylon nem ázik át ezt rakd az ágyra vagy esetleg áldozz neki fel egy párnát és arra rakd a szőnyeget és ha felugrik az ágyba rakd le a párnára.
2012. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyrészt az enyém is ezt csinálta:D Az ágyon a legerősebb a szagod, ő próbálja felülírni az övével. Ahogy ivarosodik ez valószínűleg rosszabb lesz. Az ágyat próbáld átdörzsölni egy ecetes ronggyal, de nem sokat fog érni, és számodra is zavaró lesz a szaga. Ha ivartalanítod valószínű hogy abbahagyja, de nem teljesen biztos. Arra meg lehet tanítani hogy ne menjen fel az ágyra ha ott vagy, de az enyém ahogy kimegyek a szobából felugrik, ha visszamegyek gyorsan le:D Az teljesen a személyiségétől függ hogy mennyire szeret ölben lenni, van olyan nyuszi aki ha leülsz már ugrik is az öledbe, és van amelyiket felvenni se lehet. Próbáld az öledben tartani és etetni valami finommal, hogy ne akarjon elmenni, közbe simogasd, hátha megszereti... sok sikert:D
2012. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!