Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Pelus leszoktatás! Hogyan?...

Pelus leszoktatás! Hogyan? Mit kéne még kipróbálnom?

Figyelt kérdés
2,5 éves kislányom van. Értelmes, ügyes, beszél már folyékonyan. A pelusleszoktatás nehezen megy. Van bili, ülőke is. Az ülőkét nem akarja, a bilire 10 másodpercig ül rá, és elszalad. 1x belepisilt, belekakilt. Kb. 1 hónapja. Nagyon megdícsértük,hogy milyen ügyes, örültünk neki együtt. Azóta se sikerül. Beszélem neki folyamatosan, hogy már nagykislány, bilibe kéne, üljön rá. De könyörög a pelusért, megy, és hozza, magának fel akarja tenni. A bugyit nem tűri, leveszi egyből. Simán nadrágot se, egyből kéri sírva a pelust. Tudom nem szabad erőltetni, így megadom magam, és ráadom a pelust. Bölcsibe megy egy hónap múlva, szereretném, ha addigra már menne. Mit tanácsoltok? Hagyjam rá? Gondoltam már, hogy azt mondom, nics itthon több pelus, mostantól csak bugyi, meg bili van. De úgy tud hisztizni a pelusért.:( Köszi a tippeket előre is!

2012. júl. 27. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Hagyd az egészet, és próbáld meg később. Lehet, hogy akkor már menni fog. Én lányom is ennyi idősen hallani se akart a biliről. Amerre ment oda pisilt. Aztán rá pár hónapra meg simán ment. Az elején volt pár baleset, de nagyon gyorsan megtanulta.
2012. júl. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2012. júl. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nálunk is hasonlóan indult. aztán a nagy melegben sokat voltunk a kertben, meg Balatonon, ahol nem adtam rá semmit, vagy csak kisgatyót. ott mndig meglepődve nézte ahogy pisil. aztán 1x-1x ráült magától a bilire, de amikor kérdezgettem, vagy próbáltam mondani, hogy üljön rá, akkor jusztis nem!

aztán egyik nap, amikor már 3 pisi is a szobába, a földre ment, épp feladni akartam. aztán erőt vettem magamon, nem adtam rá pleust, és épp azóta 1x sem pisilt be! egyik napról a másikra lett ébren szobatiszta!

most 2 éves.

2012. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is dettó mint az utolsónak. Próbáld csak bugyiban hagyni az udvaron, nem baj ha bepisil, majd ráfog jönni, hogy mi is történik. Nálunk legalább is igy volt. Meg se hallotta hogy mit magyarázok, aztán pár nap, talán max. egy hét és rájött hogy mi történik, és már mondta hogy pisi lesz. És azóta éjjel sem pisil be! 3 hete még nem is álmodtam erről. Sok sikert!
2012. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én még nem próbáltam, de létezik leszoktató peslus. Annyi a lényege, hogy nem kellemes száraz érzést nyújt a babának.


[link]

2012. júl. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!