Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl szaga elmúlik ivartalanít...

Nyúl szaga elmúlik ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Bak nyulam úgy bűzlik, mint egy görény. Ha ivartalaníttatjuk, elmúlik ez a szag? Naponta takarítjuk a ketrecet, ha nagyon büdös, akkor többször is, úgyhogy tuti nem az elhanyagoltság okozza.

2012. jún. 28. 15:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elmúlik.

Milyen almot használtok, forgácsot?

2012. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Forgácsot, de van, amikor pelletet is. Olyankor kevésbé büdi.
2012. jún. 28. 18:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezt akartam írni, hogy használjatok pelletet, jobb a nedvszívóképessége is és jobban megköti a szagokat, de az ivartalanítás segíteni fog a büdös pisin :)
2012. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezentúl pelletet fogok használni, az tuti. :) Gondolkoztam illatosított forgácson is, de attól nekem is felfordulna a gyomrom, nemhogy szegény nyúlnak, aki egész nap abban ül... :S Úgyhogy marad a pellet meg a sűrű takarítás. :D
2012. jún. 28. 19:22
 5/13 anonim ***** válasza:

Áh, forgács semmit sem ér a nyúlpisivel szemben :) NEm tudja olyan jól beszívni a nedvességet, onnantól meg csak bűzölög. Ez az illatosított forgács szerintem kb. olyan lehet, mint amikor egy izzadt, büdös ember befújja magát parfümmel, a kettő keveredésénél nincs is rosszabb :D

Nekem úgy, hogy ivartalanított a nyuszim és pelletet használok, elég heti 1x kitakarítani a ketrecet.

2012. jún. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hali! A nyuszid büdi, vagy az alom? Mi úgy jártunk, hogy ráragadt a lágykaki a nyuszi fenekén a szőrére, de az egész nyuszika úgy bűzlött, hogy csak na, és persze fürödni útál, de másképpen nem tudtuk megszabadítani a szagától, de alig bírtam lesuvickolni a hátsóját. A pellet tényleg sokkal jobb, mint a faforgács. Nekünk is bak nyuszink van, ivartalanítva van, és én nem érzem, hogy büdös lenne az alom, nem is tűrném meg a szobában, ha bűzölögne. :) Én az alomtálcájában két naponta cserélem a pelletet, a ketrecet ha kell, naponta többször kiseprem, kitörlöm.
2012. jún. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A nyuszi tuti nem büdös, megszagoltam. :D A pisije bűzlik.
2012. jún. 29. 09:13
 8/13 anonim ***** válasza:

A fajtájától is függ a szag. A törpéket könnyebb tisztán tartani, mint az óriásokat. :D

Ugri ivaros bak, és naponta ürítem a Toalettjét, amiben pellet van, illetve ecettel átmosom időnként. Így nem büdi.

A WC-re szoktatni úgy tudod, hogy kimosod az egész ketrecet ecettel szagtalanra, és csak a sarokWC-be raksz vissza egy kis szagmintát.

Lehet hogy pár napig ismételned kell a műveletet, de bőven megéri a fáradtságot.

2012. jún. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze, ha épp eszetlenül jelöl a kicsike, akkor csak az ivartalanítás után van esélyed. :D
2012. jún. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére jelölgetni nem jelöl. :D Még csak az kéne... A WC-re szoktatás, az ecet meg a pellet nagyon jó ötletek, kipróbálom, aztán remélem elmúlik a bűz. Ha nem, akkor meg irány a doki. :D
2012. júl. 1. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!