Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögről lenne kérdésem. Te...

Hörcsögről lenne kérdésem. Te neked milyen/hány hörid van? Mit adsz neki? Itt most mindent leírhatsz a höridről! :D

Figyelt kérdés

Úgy értem tippeket, tapasztalatokat szeretnék kérni. Milyen eledelt/magkeveréket szoktál venni? Mennyi vizes ételt szoktál naponta adni? mikor takarítod?milyen ketreced van? van homokfürdője?


Itt most mindent elmondhatsz a höridről! :)

Milyen a fajtája?

Ha akarjátok én is leírom majd.

Hány hörid van?

Zöld kezecske a jutalom! :)



2012. szept. 8. 12:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Valamint képet is küldhettek. :)
2012. szept. 8. 12:22
 2/11 anonim válasza:
Nekem eddig 4 hörcsögöm volt. Abból már csak a negyedik él, egy aranyhörcsög. Pepe rágcsálóeledelt kap. Naponta kap egy nagy szelet paprikát, vagy paradicsomot, vagy ami épp itthon van. Neki nem ketrece a van hanem terráriuma. Nagyon szereti a mókuskereket. Órákig fut benne. Homokfürdője nincs.
2012. szept. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 3 hörcsögöm volt és még most is van egy.:) A fajtája dzsungáriai törpehörcsög. :D Én yoyo tápot/magkeveréket szoktam neki adni, nagyon szereti. :D Naponta kap zöldséget/gyümölcsöt. Pl.: uborka,alma,paradicsom,sárgadinnye... Szoktam neki szedni kint a kertből zöldet természetesen imádja. :D Van bent neki faág.:) Hetente kap valami fehérjét is pl. élő lisztkukacot. :) Naponta takarítom azt a sarkot ahova pisil és hetente az egész ketrecet. :) Ferplast ketrece van. Jó sok benne a hely. :) Nincs homokfürdője. Imádni való kishörcsög!!! ^^ Én örülnék neki ha leírnád.:)
2012. szept. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem három dzsungáriai törpehörcsögöm van.

A nőstény és a hím egy 60 cm x 40 cm széles és 30 cm magas terráriumban van.

A kicsi lányuk egy 28 cm x 38 cm széles és 38 cm magas ketrecben van, régen pedig egy 50 cm x 29 cm széles és 33 cm magas terráriumban tartottam.


Minden reggel és este szoktam nekik adni gyümölcsöt/zöldséget.

Hetente fehérjét (sajt, lisztkukac, faféreg, hangyatojás).

Hetente szoktam adni nekik egy kanálnyi magot.


Homokfürdőjük nincsen.

Mindkét hörcsöghelynél van:

- itató

- két tányér

- házikó

- WC papír guriga

- mókuskerék

- száraz kenyér


A höriket három hetente/havonta takarítom, pisilősarkuk nincs, szóval azt nem szoktam.

Ha jó az idő, kiviszem őket a kertbe szaladgálni (külön-külön).

És szoktak kapni tyúkhúrt/gyermekláncfüvet is.

Naponta mindhármat ki szoktam venni, ha pedig nincs rá időm, a húgom babusgatja őket, hogy érezzék a szeretetünket. :D

2012. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2 hörim van egy fekete, meg egy fehér.

Fekete ketrece: [link]

fehér ketrece: [link]


A fehérnek igazából a fekete a gyereke. mert ő szülte, terhesen vettük a fehéret. 9 kicsit szült, abból 5 maradt meg, és négyet elajándékoztunk.Homokfürdőjük nincs.


Vitakraft Menu szagtalanítós tápot kapnak, minden nap valami zöldséget vagy gyümölcsöt, és kéthetente egy panzi rágcsálható rudat. :) Tegnap csináltunk nekik kókuszhintát, imádják. mászkálógömbjük is van! :) a fajtája aranyhörcsög. :)

Imádom mindkettőt, a fehér nagyon mászik, a fekete meg folyton kiugrik a kezemből..:D A fekete egyik nap megszökött este, mert letört a csöve a ketrecéről. de szerencsére kaparászott, és felkeltünk rá.. :( :D

a fekete neve Vaki, Vakond :D

a fehér neve: Hóka, Angyalka. :D

Imádom őket!! :)

2012. szept. 9. 13:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem most egy dzsungáriai törpehörcsögöm van, nőstény, kb. 1 éves. Emeletes ketrece van, az alsó szinten van a háza és ott kap enni, a felsőn van alagútja (kéztörlő- meg wc-papír guriga, időnként cserélem), meg még 1-2 kis "polc", amikre fel tud mászni, bújkálni alatta stb. Homokfürdője nincs, próbáltam, de nem érdekelte. Valamint kereke sincs betéve, mert nem használta azt se.


Enni Versele-laga kaját kap, én már évek óta azzal etetek. Mellé mindennap adok többnyire zöldséget, ritkábban gyümölcsöt. (paprika, paradicsom, uborka, répa, alma, szőlő...). Heti kb. kétszer körömnyi sajtot, vagy tejfölt, ezeket imádja.


Vizet is kap, de nem igazán iszik belőle.

2012. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1 dzsungáriai törpehörim van, ő egy régi akváriumból alakított terráriumban lakik, ami 55x30 cm-es, pont elég neki, van benne szép ház, mókuskerék, etető, itató, budipapírguriga.

Szöri (a höri neve XD) nagyon aranyos, barátságos fiúka. A kedvenc magkeverékét kapja mindig: Versele-laga hamster classicot. Mással is próbálkozok néha, de neki ez a kedvenc. Emellett kap minden nap paprikát vagy almát, paradicsomot, répát vagy ami épp van. Ja és imádja a száraz kenyeret, de csak ritkán kap belőle keveset, az egészsége érdekében:) Hetente van takarítva, homokfürdője nincs.

2012. szept. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg 9 aranyhörcsögöm van! Úgy lett ennyi, hogy az anyucit terhesen vettem meg és erről nem tudott senki és nálam lefialt. Megtartottam mindegyiket, mert nagyon megszerettem őket! Mindegyiknek külön-külön ketrece van!

Tehát 9 ketrec!

Mindent megadok nekik! A ketrec méret is mindegyiknek ideális, van akiknek kész kastélya van:

Íme a 9 otthon:

1. [link]


2. [link]


3. [link]


4. [link]


5. [link]


6. [link]


7. [link]


8. [link]


9. [link]


Akkor takarítom őket, amikor úgy látom hogy már kell. :) Egyébként meg minden nap kiszedem a romlandó ételt meg a pisis almot, minden nap szórok be kis friss forgácsot nekik, ha szükséges, minden nap kiszedem a kakit ha sok van belőle, minden nap kitisztítom a házikójukat amiben alusznak ha szükséges.

Minden nap reggel kapnak enni gyümit-zöldséget és magkeveréket. Magkeverékből többségében a Versele Laga magkeveréket kapják. Néha kapnak extrákat is, mint áfonyás ropogós csemege (ez is Versele Laga), szárított banán...stb.stb.

Gyümik és zöldségek közül amit minden nap megkapnak: alma, uborka, saláta, sárgarépa.

De egyébként ha a boltban éppen van, akkor veszek nekik szilvát, körtét, szőlőt, barackot, dinnyét, banánt, paprikát, paradicsomot....is. stb.stb. Tehát mindenféléből kapnak valamennyit minden nap.

Sajtot, diót, háztartási kekszet, csirkemellből fűszer és olajmentes rántotthusit, keményre főtt tojást, főtt tésztát, borsót, főtt kukoricát minden héten legalább 1-szer kapni szoktak.


Minden nap szoktak a lakásban is szaladgálni, persze külön-külön, mindenki 20 percet kap. :)

2012. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hú utolsó, neked nagyon jó ám :D van pénz a háznál látom (remélem nem sértettelek meg) nagyon király kis kecójuk van mindegyiknek!! :) Nekünk is fialt. Azt hiszem te vagy az aki egyszer válaszolt az egyik kérdésemre, mert nekünk is fialt kilencet, de csak öt maradt meg... :(

elajándékoztuk őket. az anyuci maradt meg, meg egy pici fekete. :) Ha gondolod írhatnál nekem privit, de ha nem nézed, hogy válaszoltam, akkor majd írok én. :)

2012. szept. 12. 16:50
 10/11 anonim ***** válasza:

16:07-es vagyok.

Nem, nehogy azt hidd kérdező, nincs pénz, de rájuk van, mert ők számomra a legfontosabbak! És értük mindent!!!

2012. szept. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!