Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm mostanában furcsán...

A hörcsögöm mostanában furcsán viselkedik. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Hát elég kövér. Sőt, nagyon. mert mindig sok kaját adok neki, nem naponta keveset, mert félek, hogy elfelejteném. Futtassam többet a gömbben? Vagy szerintem átállok erre a napi adagokra..


és a második kérdésem: Nem akar kijönni. megfogom, és kiugrik a kezemből. nagy nehezen kétszer kiszedtük, kajával, de furcsa, akkor is. a kövérsége miatt is aggódok, de ez is.. :( mi ez? miért csinálja? volt 1-2 nap, hogy nem játszottam vele suli után, de sosem egymás után volt!! minimum minden 2. nap kiszedtem, persze többször is. Lehet ez neki valami depresszió? vagy más hasonlók?

Kérlek válaszoljatok! Hálás lennék!



2012. szept. 16. 09:53
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja, és lány, aranyhörcsög, és a ketrece ilyen: [link]


Nemrég csináltunk bele egy kókuszhintát. annak lerágta a kötelét. Ez össze függhet vele? Lehet valami stresszelés, vagy valami?

2012. szept. 16. 09:56
 2/4 anonim válasza:
Egyedül van?Idős? Vagynem? Probáld meg hogy nem kirántod onnét nem erőlteted hogy kijöjjön hanem kinyitod és és vársz ha kijön nem veszed fel hanem lassan add neki a kaját és utánna tedd be a gömbbe és lassan kezdj el ide oda menni ő megy utánnad legalábbis az én hörim ezt csinálta.Nem depi csaknem akar mindig kijönni ha nem akar akkor később probáld meg.Ne félj nincs nagy baja
2012. szept. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!! Egyedül van, hát.. olyan 4-5 hónap körüli. de szerintem lehet hogy kevesebb is. Amúgy sosem erőszakkal szedem ki, régen is így szedtem ki, és akkor nem volt ilyen. majd este ha fent lesz, kitakarítom, és napi adagokat adok.

És akkor majd a gömbbe rakom. Köszi! még várom a válaszokat

2012. szept. 16. 10:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Naponta egy kis marék tápot adj neki és persze legyen előtte víz és zöldség vagy gyümölcs is.Régebben nekem is kövérebb volt a hörcsögöm, de rászoktattam erre az étrendre. Van bent neki faág és rúd is,így hogy kevesebb tápot kap ezeket is jobban rágcsálja, ami azért jó mert koptatja vele a fogát.:)Nem hiszem, hogy lenne a viselkedésével baj. De azért naponta foglalkozz vele kb.: 15-20 percet. Fél óránál ne maradjon tovább a gömbben mert kiszáradhat. Remélem tudtam segíteni.:)
2012. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!