Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm mostanában furcsán...

A hörcsögöm mostanában furcsán viselkedik. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja vettünk 2 törpe hörcsögöt.Eleinte semmi baj nem volt velük,de az egyik mostanában mintha megvadult volna. Mikor ki akarom venni az akváriumból akkor meg akar harapni,és "morgó" hangot ad ki. Mitől lehet ez? Amúgy mind2 lány,és talán 4 hósak lehetnek.
2010. jan. 12. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez van csak aranyhörcsög. Szerintem a nőstények hülyék. Volt egy fiú és egy lány hörcsögöm akik testéverek voltak mind a kettő kiskorától velem volt. A lányt nem tudtam kivenni ő nem rég meghalt a fiú megvan őt minden nap kiveszem. Mikor meghalt a lány vettem még egyet. Mivel őt kereskedésből hoztam ezért egy hétig hagytam had ismerkedjen a környezettel. Akkor még nem harapott mikor elhoztam és megsimogattam (ő volt a legnyugisabb ahonnan vettem) Most meg tépne szét :D nem merek benyúlni hozzá :D Nem tudom mitől van ez... :S
2010. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A lányok már csak ilyen harapóssak..:D
2010. jan. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig az akvárium miatt van. Ez az első tippem. Nekem volt időszak, amikor a pár külön volt, mert a lány bántotta a fiút, egyébként meg kezes volt velem. Őt áttettem egy barátnőmtől kölcsönkért akváriumba, addig ketrecben élt. Nem kellett neki olyan 3 hét, teljesen meghülyült, harapott, ugrott, bújt, sehogy nem tudtam megfogni. Akkor már azért imádkoztam, hogy a rendelt ketrec megérkezzen, amit még jóval előtte kb a veszekedésük időpontjában rendeltem. Megjött a ketrec, átraktam oda a lányt, és kb 1-2 nap múlva megint kezes volt. Azóta én nem rakok állatot akváriumba, nekem tapasztalat, hogy becsavarodnak szegények benne.

A másik tippem, hogy mostanában kevesebbet foglalkozol velük, mint eddig tetted. Ezt is tapasztalatból gondolom, ugyanis hozzám jöttek hörcsögök, és kettő helyett hirtelen 6ról kellett gondoskodnom. A fiúm nagyon megsínylette, mert eddig ő volt a szemem fénye, mindig mászott rám, kint volt, neki valahogy erre több igénye volt, mint a lánynak. És utána már nem ő volt a központ, hanem a többi 5 is, akikkel foglalkozni kellett, magamhoz szoktatni, és 2 helyett 6 felé oszlott a figyelmem. Ő is harapott minden helyzetben, elvadult. Utána többet kezdtem vele megint foglalkozni, ha ő volt kint, akkor mindig simogattam, körülötte voltam, és szép lassan visszanyugodott. Most is harap még, ha úgy gondolja nem az övé a világ, de jóval ritkábban harap meg engem, mint pár hónappal ezelőtt.

2010. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló! A nőstények nem hülyék! Törpehörcsögöt tenyésztek, semmi probléma velük.

Kedves kérdező: együtt tartod őket, vagy külön? Hol vetted őket(tenyésztő/kereskedés)?

2010. jan. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Nekem is van terráriumban hörcsög, és nem hülye egyik sem!
2010. jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10.04-esnek a törpehörcsögök másak. sokkal jobban elviselik egymás társaságukat is. Arany hörcsögben nőstény és hím nem tartható együtt mert verekednek. Szélsőséges esetben meg is ölheti a hímet a nőstény. Most is külön vannak az enyémek.
2010. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Együtt tartom őket és kereskedésben vettem.
2010. jan. 14. 23:40
 8/10 anonim ***** válasza:
a nőstények hülyék
2010. jan. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Plaga ***** válasza:
Nekünk csak akkor harapózott a lányhörcsögünk, amikor vemhes volt. Akkor még a terráriumból is kiugrott, hogy megharaphasson xD
2010. jan. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10:04es vagyok! Tenyésztő vagyok,tehát nem kell elmagyarázni milyenek! hülyeség,hogy hülyék a lányok és tarthatóak együtt. Néha igen,de hosszú távon nem!
2010. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!