Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintem a törpenyuszim...

Szerintem a törpenyuszim nagyon unatkozik. Mit tehetnék? Vegyek neki valamit, de mit?

Figyelt kérdés
egész nap csak fekszik,eszik.. ha kiengedem elvan csak nehéz megfogni :D nem szereti ha emelgetik ezért kapálózik, karmol. ha elkapom is akkor az emelgetéssel baj van :S milyen játékot vegyek neki? ja és most tüsszög4 hogyan gyógyítgathatnám?
2012. szept. 23. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A tüsszögés nem jó jel, a megfázás ilyen kis állatoknál elég veszélyes. Ügyelj arra, hogy ne érje huzat, kapjon extra adag vitaminos finomságot, és ha 3 napon belül nem gyógyul meg, irány az állatorvos!


Az unatkozásról annyit, hogy a törpenyusziknak napi 4-6 órát kéne kint lenniük. Az a legjobb, ha mindig, amikor otthon vagy, ő is kint lehet a ketrecből. (persze felügyelet mellett, tehát amikor alszol, menjen vissza) Így biztosan nem fog unatkozni.

A nyuszi a játékokkal nem játszik úgy, mint egy kisgyerek. Pontosabban csak azzal lesz hajlandó játszani, amit ő szemel ki, nem amivel te akarnád, hogy játsszon. Az enyém szereti a plüssmaciját, meg a párnát, amire ráfeküdhet. Kutya és macskajátékokat is próbáltam, de egyik se jött be. (pl. kislabda, játékegér) A legfontosabbak neki a nagy ketrec, (120x60x60 cm) ahol kényelmesen ugrálhat, illetve a sok futtatás.

Ha kiengeded 4-6 órára, nem lesz nehéz megfogni, mert elfárad, illetve addig is többször visszamászkál a ketrecbe szénázni, inni stb. (magyarul a ketrec legyen a földön, és az ajtaja legyen nyitva, így megoldódik a gondod)

2012. szept. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2012. szept. 24. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!