Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Harom napja nalunk van a...

Almaa22 kérdése:

Harom napja nalunk van a törpenyuszim, s azt hittük szelid, de ma már minden mozdulatomra támad. Valaki, vmi tippet, hogyan szelídítsük meg őt?

Figyelt kérdés
bővített: Sziasztok törpenyuszi tartók. Nagyon fontos kérdéssel fordulok hozzátok, s remélem mihamarabb kapok választ, mert mar kezdek aggodni. Pénteken 2012. 09.21. ) vettem a nyuszit egy állatkereskedésbe. Haza hoztam es egyből a kistesóm kivete a nyuszit, felős volt meg minden de másnapra már megbarátkozott. Kiengedtük őt s itt futkosott körülöttünk. Ma meg már megkapta a kezem mikor csak megakartam simogatni őt, s előbb mikor benyultam a ketrecbe rendesen támado poziciot vette fel. Nemtudom most mitévő legyek, hogy szelídítsük meg . :/ köszii szépeen, egy aggódó gazdi!

2012. szept. 24. 19:34
 1/8 Dr.Martin ***** válasza:

"S a magasba emelé Szent Attila a kézigránátot és mondá: »Ó Uram, add áldásodat a te kézigránátodra, mellyel ellenségeidet ficlikké tépheted nagy kegyelmedben.« És elégedett vala az Úr, és ők lakmározának bárányt és lajhárt és málét, sós ringlit babbal és orángutánt és zsenge gyökereket és gyönge szekereket... és szó..."

- A lényegre testvérem! - intett türelmetlenül Ménár atya.

- "És szólt az Úr, mondván: »Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, ameddig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen, eldobandod te az Antiochiai Szent Gránátot a te ellened felé, ki - mivel nem kedves nekem - megdöglend.«"

- Ámen!

2012. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szegény nyuszi, ilyen gazdái vannak.. Úristen.. :((


Először is, 1 napig NEM SZABAD KIVENNI a ketrecéből, hogy tudja, az az ő helye, ott biztonságban van.

Nem szabad egyből emelgetni, mert fél tőletek! Először a kezetekbe kell rakni kaját, onnan el fogja venni, ha már nem fél tőletek annyira, utána simogatni kell, és csak a legutolsó dolog legyen a felemelés!

Napokig kell kézből kaját adni neki, kb 4-5 nap után simogathatod.


Annyira elrontottátok most, szegényt tényleg sajnálom..


A kistesódnak meg mond meg, hogy NE VEGYE KI, vigyázz jobban a nyuszira, mert biztos, hogy nem megfelelően vette ki, és akár bele is halhat, ha megnyomja a hasát..


Mekkora ketrecben tartjátok?

2012. szept. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

És különben meg 3 nap alatt nem lesz szelíd, főleg, ha a kistesód emelgeti...

Nagyon fontos a nyuszi első pár hete nálatok, ez határozza meg a személyiségét és a hozzátok való kapcsolatát.

2012. szept. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a nyuszi? És lány vagy fiú?:)


Egyébként még elég rövid ideje van nálatok, az első egy-két napban nem igazán kéne kivenni, eleinte csak had szokja a hangotokat, beszéljetek hozzá,akkor kijelöli a pisilő sarkot, megszokja hogy ott lakik, ott nincs zaklatva. Utána nyissátok ki a ketrecet, és várjátok meg amíg magától kijön, nem kell egyből piszkálni, és felvenni, először csak adjatok neki kézből enni, közbe óvatosan simogassátok, utána mikor már teljesen megszokott, akkor lehet nyúzni, persze akkor is óvatosan, csendesen, a nyuszi elég érzékeny a hangos zajokra, óvatosnak kell lenni vele.

2012. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#1-nek

Dr. Martin!

A Szent Gránát csak Caerbannog, a gyilkos fehér nyúl (a Gyalog galoppból) ellen hatásos!

Házinyuszinál a simogatás célravezetőbb!


Hagyjátok egy darabig békén, most jól megijedt szegény!

Majd egy-két nap múlva kijön magától a nyitott ketrecajtón, akkor adjatok neki valami csemegét a kezetekből. Felülről sose próbáljátok megközelíteni, inkább szemből, mert zsákmányállat, és megijed!

2012. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Szegény nyuszi, ilyen gazdái vannak.. Úristen.. :(( " Ez igazán jól esett, nem tartom magam rossz gazdának. Ha tunád az, hogy milyen egy 4 éves kisgyerekkel megértenéd, hogy nem könnyű neki megmagyarázni, hogy a nyuszit nem szabad fogdosni.

De mindenkinek köszönöm a válaszokat! :) Ma is kézből etettem és a kistestvérem is. Már nagyon sok háziállatom volt, s volt nyulam is de az kint volt nekünk, s vele az első naptól kezdve játszottunk meg minden. Habár lehet ezek a házinyulak más beállítottságúak

Kisfiu a nyuszi és a ketrece 100x50es! Ugy olvastam, hogy ez ideális neki. Ma már nyugodtabb is volt, mikor reggel 5kor etettem és a vizét cseréltem ki neki. Már a kezemhez is hozzá dörgölődzött.

2012. szept. 25. 16:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor jó:) Ne nagyon ijesztgessétek, meg is halhat tőle. Vigyázzatok rá, a ketrece jó méret.
2012. szept. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem ijeztgetjük, próbálunk rá vigyázni. Ma is nyitva volt a ketrece kijött, meg felugrott a tetejére. Aranyos volt nagyon :D ..
2012. szept. 26. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!