Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyünk, ha a barátom...

Mit tegyünk, ha a barátom anyja nem engedi, hogy hörcsögöt tartsunk?

Figyelt kérdés

Vettünk két picike hörcsögöt. Barátom allergiás az állatszőrre, azonban a hörcsögök közelében semmi allergiára mutató tünetet nem produkál. Nagyon megszerettük a két picit. Én már régebben is tartottam kisállatokat, mert apukám állattenyésztő volt és így nagyon szeretem őket. Most azonban balhé van a két höri miatt, és vagy az a választás van, hogy kirakjuk őket, vagy megyünk mi is... kérdezem én. Milyen szülő az ilyen? 18 éves körüli fiúk és én az egyszem lány. Szeretjük a kisállatokat, szeretnének otthpnt biztosítani nekik. Egyébként barátom anyukája nem él itt. Több éve egyedül hagyta a fiúkat, és a hapsijával él... alkoholistaként. Max havi egyszer jön haza... ja igen én itt lakom a barátomnál majdnem fél éve.

Miért nem lehet elfogadni, hogy két kishörcsög nem büdös, nem zavar senkit? Szeretjük őket és nem fogjuk kirakni egyiket sem!


2009. aug. 3. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nincs beleszólása. Nem él ott és örüljön neki, hogy egyáltalán a "családja" ilyen előzmények mellett egyáltalán szóba áll vele. Ha megint felhozza, a barátod mondja meg neki, hogy ez a Ti dolgotok és nem akar erről többet vitát nyitni. Örüljetek továbbra is a höriknek.
2009. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
már bocs, de én se örülnék, ha a saját lakásomban, még ha nem is élek ott, pár kis dög bűzölögne...
2009. aug. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Milyen alapon szól bele. Inkább örülne, hogy ott vagy. Gondolom te főzöl, mosol most akkor a gyerekeire... Ezért igazán jár 2 db hörcsög.

Amúgy max elteszitek szem elől a höriket, amikor jön. Havi egyszer megoldható.

2009. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az aranyhörcsög tisztábban tartja magát, mint a legtöbb ember. Ha már a bűzről beszélünk, biztosan azért jut az emberek eszébe a hörcsögről a bűz, mert hetekig nem takarítják a terráriumukat. Akkor meg persze büdösek. De mi többet költünk rájuk, mint magunkra. Én csak nyugalmat kérek a két kis hörcsögnek és magunknak. Nem többet.

Amúgy igen. Részben én is végzem a házimunkát, részben pedig a barátom. Szakácsnak tanul, így minden nap jut valami finom az asztalra. Ezen kívül mosunk, takarítunk, mosogatunk. Szóval az Ő lakását MI tartjuk tisztán.

2009. aug. 3. 22:06
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
hogyha elköltözött nem ott él és titakarítotok helyette, akkor egyáltalán mi köze van a házhoz?? konkrétan semmi
2009. aug. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért a rezsit ő fizeti. De amúgy így se lenne köze hozzá mit tartunk, ha egyáltalán nem jár szinte haza.
2009. aug. 4. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!