Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csuklyás patkányom prüszköl,...

A csuklyás patkányom prüszköl, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A minap vettem egy patkányt, ma felfigyeltem rá, hogy néha amikor rájön folyamatosan prüszköl kb. 0,5-1 percig és ilyenkor egy kis váladék is távozik az orrából. Mit tegyek? Holnap veszek neki rágcsáló vitamint. Kérlek segítsetek! Egyébként eszik, iszik, széklet és pisi rendben van.

2012. okt. 15. 22:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A patkányoknak a legérzékenyebb a légutaik a rágcsálók közül, így nem ajánlatos alájuk rakni semmilyen forgácsot vagy illatosított almot. Fapelletet rakj alá és takarítsd legalább 4-5 naponta. Ha egyedül van, jobb lenne ha vennél mellé egy azonos nemű társait is, mert ők nagyon nem viselik jól a magányt. És ezt a rendelőt ajánlom [link] , mert itt tényleg érdekli őket a legkisebb rágcsáló sorsa is, míg máshol úgy vettem észre, hogy csak nagyobb állatokhoz értenek igazán.
2012. okt. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Grafékhoz is nyugodt szívvel viheti, én elégedettem voltam velük, a patik meg újra egészségesek :)
2012. okt. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szerintem ne forgácsot tegyél alá, hanem fapelletet.
2016. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!