Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a házinyul felfujódik, már...

Ha a házinyul felfujódik, már nem lehet megmenteni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
én azt hiszem hogy nem
2012. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Legalábbis nem házilag. De ha csak etetési hibától fújodott fel, akkor az állatorvosok többsége tud vele mit kezdeni. De azonnal kell, nem ér rá másnap.
2012. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Négy nyuszim közül csak ez az egy van felfujódva, étvágya nemnagyon van, sokat gubbaszt, kedvetlen és ez igy megy már vagy 3 napja. A másik háromnak semmi baja pedig ugyanazt kapják enni.
2012. okt. 21. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz ha rosszul van. Mi nem tudjuk megmondani neked pontosan, hogy mi a baja.
2012. okt. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 adam900802 válasza:

Sziasztok! Leírom ide is a történetünket, hátha másnak segít hasonló helyzetben.

A 6 hetes kis nyuszinknál azt vettük észre, hogy nem eszik és nem bogyózik, fel van fújódva, gubbaszt. Vasárnap volt ezért vártunk hátha javul a helyzet, de hétfő reggel még mindig semmi. Nekem mennem kellett korán dolgozni, de a párom elvitte reggel 8kor a legközelebbi orvoshoz (kocsi hiányában). Kapott két injekciót, illetve annyi jó tanácsot az orvostól, hogy imádkozzunk. Ez a kis kezelés 5 ezer forintba került. Napközbe a munkahelyemről folyamatosan beszéltem párommal, hogy mi a helyzet. A nyuszi állapota egyre romlott, délutánra már csak azt reméltem, hogy hazaérek és el tudok búcsúzni tőle, nem kell a páromnak se egyedül végig néznie, ahogy elpusztul. A nyuszinak erős görcsei voltak, húzta a lábát, gubbasztott, volt hogy másodpercekre a hátára fordult, vagy az oldalára dőlt. Este 7 után értem haza, szerettem volna mindent megpróbálni, hogy megmentsem ezért elkezdtem sorba hívni az állatorvosokat. Az első fele elküldött, hogy már nincs rendelés, nem fogadják. A másik fele pedig azután küldött el, hogy elmondtam, reggel már jártunk orvosnál. Körülbelül 10. próbálkozásra találtam egy orvost (Exopet), ahol a doktornő azt mondta, hogy már bezárt de vigyem, mert visszajön a rendelőbe. Negyed 9-re értünk be. Látták, hogy rossz a nyuszi állapota ezért egyből adtak neki infúziót, fájdalomcsillapítót, és magas rost tartalmú tápot (utóbbit szó szerint beletöltötték). Mondták, hogy éjszakára hagyjuk benn a nyuszit és majd reggel hívnak, de nem ígérhetnek semmit.

A nyuszinkat mondhatni a halálból, szépen minden napos kezeléssel rendbe hozták csütörtökre. Minden nap telefonon felhívtak, hogy elmondják mi történt, és mit kapott. Végül pénteken mentünk érte, mert jobbnak láttuk ha egy napot még marad. Elláttak jó tanácsokkal, illetve a hétvégére egy kis felszereléssel az utókezeléshez.

A költségekről már hétfő este tájékoztattak. Mint minden téren ezen is nagyon korrektek voltak. A 3500ft/éj-en kívül nem számoltak fel semmit a röntgenért, a kezelésekért, a tápért, a szerekért amiket utókezelésre adtak. Ez persze így is sok pénz egy kis állatra, és nem is mindenki engedheti meg magának, de mi szerettük volna megmenteni a nyuszinkat, és ebben az Exopet a lehető legkorrektebb módon segített. Köszönöm!

2013. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!