Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sovány a törpe nyulam, mi az...

Sovány a törpe nyulam, mi az oka és mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja nyakamba szakadt egy törpenyúl, de nagyon megszerettem, csak sajnos keveset tudok a tartásáról. Azt olvastam, hogy 1-2 kg-osnak lennie kéne, de ő max fél kiló, pedig egy éves fiú. Az feltűnt, hogy mostanában sokat "kakil,bogyózik" és pisil is, ez lehet a bélsár? Vagy mi ez?..de sajnos nem tudom, hogy mennyit kellene ürítenie és , hogy milyen azt sem:(

Valaki tudna segíteni?


2009. aug. 9. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha ránézésre egészséges, a szőre fényes,a szeme csillognak, és nincs sehol behorpadva az oldala, nem állnak ki a csontjai, akkor nincs nagyon miért aggódni. Mérd el, szerintem nem érzékele,de hogy az az 1 kg milyen könnyű, mennyire kevés is.

Ha hízlalni akarod, vegyél neki hízlalaótápot, ami szárított lucernából készül, így felszed magára egy kicsit, de vigyázz, hogy ne hájasodjon el.

2009. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A súly a fajtától is függ. Jó lenne tudni, hogy pontosan milyen fajta is a nyuszi valamint, hogy mit is adsz neki enni.


Nézz fel a [link] , itt olvashatsz etetésről is és más hasznos tanácsokat is talász. A fórumon kérdezhetsz, ahol nagyon szívesen válaszolnak neked olyanok, akiknek szintén van nyuszijuk és van némi tapasztalatuk.


Ha aggódsz a mérete miatt tanácsos egy hozzáértő állatorvoshoz is elvinni, aki meg tudja neked mondani, hogy nincs e valami baja, nem sovány-e.

2009. aug. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Sajnos a szőre sem túl fényes és a nyakánál kiállnak a csontjai, megmértem tényleg csak 60 dkg:((

Tápot már vettem, de alig eszik, természetesen mindent beszerzek neki: száraz fű, nyúlkaja, ami magkeverékekből áll(kukorica napraforgó stb.) naponta kap almát, káposztalevelet, sárgarépát, körtét, mert azt szereti, de rossz az étvágya. Vigyem orvoshoz?

2009. aug. 9. 18:36
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom beazonosítani, de nem az a kisfülű holland fajta...tudom, hogy az könnyebb.
2009. aug. 9. 18:36
 5/9 anonim ***** válasza:
nem szabad neki ilyen sok zöldséget adni, mert hasmenése lesz. ezt onnan látod, hogy a bogyói nem szárazak, hanem több kis nyálkás egybe van. a fő tápláléka a széna legyen, azt kaphat reggel, este is. nyúltápból sem mindegy milyet kap, a prestige a legjobb, de kísérletezhetsz melyik hogyan ízlik neki. ilyen zacskós tescos izét nem igazán díjazzák. mennyire szelíd? tudod simogatni, öledbe venni? fontos, hogy sok szeretet adj neki, beszélj hozzá sokat nyugodt hangon (megnyugtatja őket, tévézni is szeretnek) és engedd ki naponta többször, egy idő után meg már többet lesz kint, mint a ketrecében. sok sikert a nyuszitartáshoz, ha esetleg lenne egy-két kérdésed írj nyugodtan privát mailt.
2009. aug. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Köszi a válaszokat. Sajnos a szőre sem túl fényes és a nyakánál kiállnak a csontjai, megmértem tényleg csak 60 dkg:((

Tápot már vettem, de alig eszik, természetesen mindent beszerzek neki: száraz fű, nyúlkaja, ami magkeverékekből áll(kukorica napraforgó stb.) naponta kap almát, káposztalevelet, sárgarépát, körtét, mert azt szereti, de rossz az étvágya. Vigyem orvoshoz?


Káposzta nem jó, puffaszt.

Almát nem kaphat minden nap, mert jutalomfalat, menni fog tőle a hasa.

Ne adj neki magkeveréket nyáron, merta a kukorica felviszia testhőmérsékletét.

A répa se jó, túl cukros, szintén fosni fog tőle.


Mivel nincs jól, a köv étrendet jasvalom:

Napnta 3szor etesd, meghatározott időpontpokban.

Széna mindig legyen előtte, ha lehet, szerezz be lucernaszénát.

Kell még egy normális nyúlkaja, egy corában, kisállatkereskedésben is meg lehet venni a prestige cuni termékeit, az jó lesz.

A három étkezés közül az egyik szénából, vízből, vitaminból álljon, mert nem akarjuk megerőltetni a gyomrát, viszont azt akarjuk, hogy megfelelően éhes legyen. Vitamint lehet kapni rágókő illetve vízbe csepegtethető formában.


A második étkezés hízlalótáp és rendes táp (prestige, vagy éss vitakraft az se rossz) keveréke legyen, ha nem eszi meg, vedd el előle a maradékot.


A harmadik étkezés étvágytól függően vagy szénából vagy tápból álljon illetve harmadik étkezésként négyszer-ötször egy héten kapjon (persze ilyenkor kivesszüka vizét) zöld paprikát(mosd le előtte, majd itasd le róla a vizet) és salátát (ne madársalátát, stb, hanem fejessalátát).

2009. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk meg pont az ellenkezője a baj.7 hónapós a fiú törpenyulam és már most 1,5 kiló.
2009. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem legjobb ha megnézi egy állatorvos.Ártani nem árthat és legalább kiderül van-e valami gond.
2009. aug. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 1,5 kiló nem rossz. A baknyulak amúgy is nagyobbak, súlyosabbak, nem kell izgulni.

A nyulak 1 éves korukra elérik a felnőttkori súlyukat és méretüket, addig rengeteg kilót kell felszedniük.

Ha úgy érzed bármikor elszalad veled a ló, és egyre jobban hízik a nyuszid, fogd vissza az édességet, a tápból is kevesebbet adj neki, és több szénát.

Legyen sokat kinn a ketrecből!

2009. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!