Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csinált valaki már otthon...

Csinált valaki már otthon deguknak ketrecet?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, aminek terrárium az alja (kb. 25cm magas, az alapterület még nem eldöntött), és arra egy ketrec hálóból.

Ez megvalósítható szerintetek? És ha igen, a terráriumot a hálóval hogy "kötnétek" össze?

Hálónak milyen nagyok legyenek a szemei? (16mm, 20mm, vagy kisebb)


Ha ez nem megvalósítható, tudnátok ötleteket adni, hogy milyet lehetne házilag összerakni?



2012. okt. 24. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen. De itt nem szabad megmutatnom, mert az reklám. De fennt van a neten, megtalálod. Fém profillal lehet illeszteni.

A terrás ketrec régen nagy divat volt, de én jobban szeretem a szekrény ketreceket. Gyorsabb, olcsóbb az anyag, és stabilabb, sokkal szebb.

2012. okt. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A háló is fémből lenne, ugye? Mert minden mást könnyen elrágna. Mi anno egy régi polcos szekrényből csináltunk nekik helyet. Megfordítottuk, így a hátlap volt alul, így egy terrárium alakú négyzetet kaptunk. Tulajdonképpen egy kb. 80x60cm-es alap volt, a falai kb. 40 cm-esek, de még így is simán fel tudott ugrani a hálóra.

Mi 4 lécet fúrtunk a 4 sarkába, és arra körben csibedrótot erősítettünk. Abból is van több lyukméretű, olyan kell, amin nem fér át akkor sem, ha pici még. Szerintem a 16 vagy 20 mm-es jó, annál nagyobb már ne legyen. Erdőben kerestünk nekik nagy ágakat is bele, így ha akartak felmásztak, és nézelődhettek.

2012. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha szülni fognak nálad, akkor 12 mm-es ponthegesztett rács kell, ha 8 hetes fiókákat kapsz, akkor 16mm-es, ha meg már felnőttek, akkor jó a 20 mm-es. (A 8 hetes még átférhet a 20 mm-esen.)
2012. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az enyém ilyen volt annó, használt bútorlapból meg 19-es ponthegesztett rácsból készült.


[link]

2012. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Bocs, lehet, hogy nem 19-esből, hanem egyel kisebből, már nem emlékszem! Az terrárium részét üveges készítette.
2012. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ.

Igen, én is valami ilyesféle megoldásra gondoltam, mint az a belinkelt képen is látszik. Csak én eddig úgy gondoltam, hogy körbe mindenhol fémháló, és az alja terrárium.


A háló alatt természetesen fém hálót értettem, és nem a pvc-vel bevontat, vagy műanyagot.


Nem tervezem, hogy pároztatni fogom őket, legalább is most még biztos nem, majd ha belejövök, meglátom (de nem valószínű). Egyébként még nem tudni, hogy 8 hetesek lesznek, vagy felnőttek, még csak ismerkedem a témával, és még a ketrec legyen meg először. :)


A szekrény, és a bútorlapból készült ketrecekhez visszatérve. Azt nem rágják meg? Vagy csak egy picit?

És a kép, amit "tegnap 16:25"-kor belinkeltél, úgy van megcsinálva, hogy a terrárium alsó rész takarításkor kihúzható?

2012. okt. 25. 09:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Éppen a múlt héten vásároltam ponthegesztett rácsot, 19x19-es lyukmérettel. Én nem degunak, hanem tengerimalacnak vettem, mert az én mostani rácsméretem sokkal nagyobb, de malacáldás elé nézek.

Ahogy így elnézem, ez a 19x19-es felnőtt degunak jó, de ha kisebbek, akkor nézz inkább 12,7x12,7 mm-est, esetleg 16x16-ost.

A rács egy méter széles tekercsben van, én két métert vettem, valamivel kevesebb volt, mint kétezer forint. Szóval egy ezres körül van négyzetmétere.

Nézegettem a léceket is, 20x30-ast, meg 20x40-est, azoknak kb. 200 Ft métere.

Az a ketrec, amit a #4-es belinkelt nagyon jó! A képen próbáltam megsaccolni, milyen a rács. Ahhoz viszonyítottam, hogy a szabvány bútorlapok 19 mm-esek, akkor az a rács kb. 16x16 mm-es.

2012. okt. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is tetszik az a megoldás. De nem rágják meg a bútorlapot?
2012. okt. 25. 14:44
 9/14 anonim ***** válasza:

A deguknak igazán a házilag épített ketrecek a legjobbak, szóval mindenképp jó nyomon jársz.


A bútorlapot akkor nem rágják, ha a 12 mm rácsot használod, és belülről lövöd fel.

A bútorlap nem túl szép megrágcsálva, és a silányabbja beszívja a nedvességet.

Padlólapból, vagy minőségi bútorlapból lehet az alja.

A tetejét meg natúr fenyőlécből szeretem jobban. Keresd meg és lopd le az ötleteket.


Kókusz egyébként egy ilyen csupa rács ketrecet csinált, amire te gondolsz. Vele értekezhetsz munkaóra, meg használhatóság ügyben. Ehhez a verzióhoz kell a legkevesebb eszköz. (1 db csípőfogó...)

Sajnálom, de itt tényleg le moderálnak, ha saját honlapot linkelek. :D

2012. okt. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia, én linkeltem a képet. A bútorlapot egyáltalán nem rágták nekem, amúgy azért készült abból, mert mint látható is, a szekrénysorba lett berakva ("beépítve"). A terrárium rész természetesen kihúzható, így célszerű, hogy könnyen lehessen takarítani. Amúgy a rácsot előszeretettel rágták, ami nem túl csöndes jelenség, erre készülj fel, mielőtt degut vásárolsz! Ha valamiben tudok még segíteni, csak kérdezz!
2012. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!