Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Cukormókus vagy valamilyen...

Cukormókus vagy valamilyen rágcsáló? (Tartásra, igazából valami olyan, amivel lehet játszani :D )

Figyelt kérdés
Rágcsáló alatt degut, hörcsögöt(NEM aranyhörcsög), törpenyulat stb.-t értek. Igazából az érdekelne, hogy melyik felelne meg leginkább a célnak, egy 14 éves tanuló számára. A cukormókusról meg azt hallottam, hogy jól szelidíthető...

2012. nov. 19. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A cukormókus éjszakai állat, bár szelídíthető, de nem az a "gyömöszölős" játékos fajta. Akkor már inkább törpenyuszi, az kifejezetten igényli a foglalkozást és a simogatást.
2012. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, és ha a törpenyuszi tényleg ragaszkodó, akkor lehet hogy az lesz, mert már egyszer régebben volt (2 éve) csak az ellésbe belepusztult... :( Mindenesetre szobatiszta volt, de többet enem sikerült elérnem vele kb 1 év alatt...
2012. nov. 19. 21:32
 3/8 anonim ***** válasza:
A degu is gyömölszölhető. Megismeri a gazdája hangját, illatát ezer közül is. Extrém módon társas állat és hálás minden törődésért. Csak az étkezésére kell odafigygelni, mert cukros dolgot nem ehet! Nekem elég sok degum van, szóval talán elfogult is vagyok a kérdésben. Az biztos, hogy imádja a simogatást és nappal aktív állatka.
2012. nov. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nos ez bíztató, de a deguról azt hallottam hogy minimum 2 kell, verekednek, és mindent megrágnak... Ebből mi igaz?
2012. nov. 20. 17:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy ha tartáshibákat követsz el, azt te is megkeserülöd, nem csak a deguk! :D

Csincsilla ketrec kell nekik, 32 centis mókuskerék és az is tök jó, ha egyneműek vannak egy lakásban, de van a kicsikkel egy pótszülő. Ha felnőtt nélkül nevelsz kamaszokat, akkor neked kell a szülőt pótolnod, és minden kamasz próbálkozik, ők meg okosak és kitartóak... :P

Az etetésükre is nagyon érzékenyek: cukorbetegek, és rost emésztésük van mint a nyusziknak, azaz fű alapú tápokra van szükségük. A táp gyártók, viszont az olcsó pattogatott kukorica alapú höri tápba tesznek egy kis forgácsot, hogy növeljék a rost tartalmat, tesznek rá egy degufejet, és kapsz 2 magas vércukrú, hasfájós, ideges degut...


Egyébként az hogy okos, makacs, nagy mozgásigényű, hibás etetéssel gyorsan megölhető, közös a törpe nyusziban és a deguban.

Úgy látom neked mindenképp balhés állat kell! :D


Bármit választasz, előbb nézz utána az állat igényeinek, nevelésének, mert a jó gazdiknak vannak kedves, szófogadó állataik! :D

2012. nov. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hmmm... Ha már balhés állat: vadászgörény?
2012. nov. 21. 17:19
 7/8 anonim ***** válasza:
patkány szerintem ideális lenne. az aztán tényleg játékos és könnyen tanítható :) nekem volt kenguruzsebben, kapucniban utazott és ha nem szóltam ki se jött belőle :) most aranyhörcsögöm van. ő mondjuk kivételesen játékos fajta :) szeret "itt a hörcsög, hol a hörcsögözni" azaz ő elbújik én meg megkeresem aztán én bújok el és ő keres meg :D meg elrejtek falatokat amiket megkereshet :D szerintem nagyon édes állatok a hörcsögök és a patkányok is ^^ de én hörcsögpárti vagyok :) és egy jól tartott aranyhöri 5-6 évig él :)
2012. nov. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem degu legyen mert az játékos és kíváncsi
2013. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!