Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörényt házikedvencnek...

Vadászgörényt házikedvencnek aki tart/tartott ajánlja? 14 éves fiúnak.

Figyelt kérdés
A tények: tanuló vagyok, ezért hétköznap csak kb 3-tól vagyok otthon; a húgomnak van egy Havanese kiskutyája; most van új szobám, ezért a berendezést görénybisztossá tudom alapból kialakítani. HA ez így működne, akkor kíváncsi lennék rá, hogy ez mivel járna, és mennyibe kerülne összesen (amit itthon megtudok csinálni, azt kérlek ne számoljátok bele) . Előre is köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat!

2012. nov. 22. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ugyan ebben az életkorban vagyok, és én is fiú vagyok...Nagyon sokat olvasgattam a Vadászgörikről, és nem kis felelősséggel járnak. Egy Görivel napi 2 órát kell játszani. Napi egyszeri séta. És bele kell számolnod, hogy egy Göri 6-8 évig él...Namármost gondolj bele, hogy akár kollégiumban lehetsz fősulin vagy középsulin. Ott nem lehet a Görid, legalábbis hosszútávon nem. Olyankor valakinek vigyáznia kell rá...Meg persze számold bele ha a Görid elkap egy betegséget azt is ki kell fizetni valakinek...1 éves kora után ha fiú lesz lehet ivar érett lesz, akkor ivartalanítani kell, ami kb. 10.000Ft.-. Ha csajszi akkor tüzelni kezd egy bizonyos kor után őt is meg kell műteni mert a túltüzelésbe bele is halhat. Nem lebeszélni szeretnélek csak, hogy tudd hova tenni a dolgot. Cuccok:

-Görény ketrec házilag max 10.000Ft.-

-Függőágy kell neki, az pedig 2.000-3.000Ft.-

-Tál is kell neki, az 1.000Ft.-

-Itatóka is kell, szintén 1.000Ft.-

-Havonta a kajája max 5.000Ft.- ha beteg akkor több.

-Görény sampon 125ml 1.500Ft.-

-Görény hám 2.000Ft.- Jól kösd meg mert kibújhat belőle.

-Alomtálca 1.500Ft.-

-Macskaalom 5l 1.500Ft.-

-Játék is kell neki.

Ha jól számoltam : 26.000Ft.-

Meg havonta + 5.000

Három havonta féregtelenítő ajánlott : 400Ft.-

Remélem tudtam segíteni. Ha még van kérdésed írj nyugodtan :)

2012. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Tesóm is kb. ennyi idős volt, amikor görénye lett.

Sokat kell vele foglalkozni, és sokat kell utána takarítani. Ha szobatiszta, akkor persze könnyebb, a miénk nem volt az.

Nekünk volt külön szobája, persze volt egy nagyobb ketrece is, ahová ha úgy alakult, be tudtuk zárni. Magára nem hagynám a saját szobámban, mert ha nézel göris videókat youtube-on, láthatod, hogy sok helyre feltudnak mászni, olyan helyekre is, ahova nem gondolnád. Nagyon erős és okos állatok. Egyszer egy puff a szekrény elé volt téve, de ő be akart menni a szekrénybe, ezért arrébb tolta a puffot és kinyitotta a szekrényajtót... :)

Ha meg a ketrecben hagyod, amíg elmész otthonról, nagyon rossz lesz szegénynek, állandóan kaparni fogja a ketrecet...

Sétáltatni is kell, a mi görink minden nap igényelte a sétáltatást, de azzal is vigyázni kell. Jó hámot kell venni. Mindig megpróbálta leszedni magáról úgy, hogy a hátára feküdt, és dörzsölte magát a talajhoz. Soha nem kapcsolódott ki, így egyszer úgy döntöttünk, hogy "kikötjük" a ruhaszárítóhoz, így volt egy nagy tere ahol tudott magának szaladgálni. Csak fél percig nem figyeltünk rá, és csak azt vettük észre, hogy nincs meg a göri! Azonnal hoztuk a csipogós játékát (arra mindig odajött!) és a kert végéből szaladt vissza hozzánk. Szerintem ez egy tanulságos történet... Meg egyszer megtörtént az is, hogy majdnem átkaparta magát a szúnyoghálón. Szóval nagyon kell az ilyenekre vigyázni.


Az előző válaszoló írásához annyit fűznék hozzá, hogy függőágyat, játékokat tudsz neki maradék anyagokból is gyártani, így az nem kerül semmibe. Tudsz neki ilyen hosszabb "csöveket" is gyártani valamilyen anyagból, azt imádta a mi görink :)

2012. nov. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem csak a szobádat, az egész házat görénybiztossá kell tenned. Valamint fontos, hogy összeszoktasd a tesód kiskutyájával. Nekem is van egy Bolognese kiskutyám, ketrecen keresztül próbálom őket szoktatni, hogyha a görimet ki fogom engedni a szobámból, akkor ne harapja meg egyik sem a másikat. Az igaz, hogy a tartozékok elég drágák, de például interneten olcsóbban vásárolhatsz, mert az állatkereskedésben én a függőágyát 3ezerért vettem, vaterán láttam újat 1500-ért. Szóval nem mindegy. Az meg, hogy való-e neked... A görény felveszi a te életritmusodat egy idő után, nekem már tökre megszokta, hogy délig alszom néha, abszolút nem kapar, néha nekem kell felkeltenem. :) De ha hazaérsz az iskolából mindenképp foglalkozz vele, engedd ki, játssz vele egy órát, aztán akár tanulni is leülhetsz, mert elszaladgál a szobában. Ha játszani akar veled, hidd el, " szólni fog". :) Annyit kell tudnod, hogyha idősebbet veszel ( nekem 7 hónapot és egy hete kaptam ) azok ha nem foglalkoztak vele, akkor cefetül harapnak. Az enyém szabályosan támadott, több sebesülést szereztem ez alatt a pár nap alatt, mint eddigi életemben. De annál nagyobb öröm nincs, amikor ezzel a szokásával már némileg is felhagy és játszani hív, gügyög neked és ugrál körülötted. :) Hidd el, megéri görit venni, gondozni és foglalkozni vele. Ha bármi kérdésed van, akkor szívesen válaszolok. Én is friss görénytartó vagyok, ugyanazok az úton megyek át, mint te ( remélhetőleg ha lesz görid) :D És én már nagyon szépen haladok.
2012. dec. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!