Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Harmadikos gyereknek nyuszit,...

Harmadikos gyereknek nyuszit, tengerimalacot, vagy más állatot javasoltok? Miért?

Figyelt kérdés

Elsősorban kézhez szoktatható állatka lenne jó, lakásban (gyerekszobában) tartható, és olyan, aminek nem rettentő drága a tartása.

A nyuszi és a tengeri malac került köztünk (anya és apa közt ) szóba: ketrec van, malacunk volt, és lehet simogatni, a tartása-gondozása egyszerű.

Lehetőség szerint a gyerek választja ki szombaton a kedvencét (szülinapi ajándéknak szánjuk), mi csak "terelgetjük".


Ha valaki leírja, milyen állata volt gyerekként, és mennyire szívesen tartotta, azt is megköszönöm.

Kertes házban lakunk: kutya-macska van, ezek tehát kilőve.



2012. nov. 22. 22:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom milyen szorgos lelkületű a gyermeked, de még nekem is nehezemre esik a nyúlszart és a nyúlhugyot összelapátolni. Fujj. (de ez egy nagy kannyúl)

előző voltam

2012. nov. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
95%
Nekem tengeri malacom volt és nagyon szerettem. Nem voltak vadak sem, könnyű gondozni tényleg. Bármelyik mellett is döntötök, a ketrece legyen elég nagy!
2012. nov. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%

Bármit is vesztek, készüljetek fel rá, hogy ti fogjátok takarítani, gondozni...


Volt törpenyulam és tengerimalacaim is.

A nyúl tényleg harap és alapos tisztítás mellett is rettentő büdös a vizelete.

A tengerimalac egy fokkal jobb szag tekintetében, viszont nagyon szelídek, jobban lehet őket simogatni.

Igazából az összes hobby rágcsáló közül szerintem ők a legszelídebbek.

Tartottam hörcsögöt, egeret, nyulat, patkányt és ezek közül csak a malacaim nem haraptak meg.

Jó, persze a többinél sem véres mészárlásra kell gondolni, a patkány pl. csak "megkóstolgatott", de a nyulam viszont durván oda tudott kapni, ha nem tetszett neki, mikor benyúltam hozzá.


Aki a patkányt írta nem mondott hülyeséget.

Nekem 4 volt és valóban nagyon édesek, de 10 év körüli gyermeknek nem vennék, mert ők is haraphatnak.

2012. nov. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
9%
Én nyuszit nem vennék, mert nekem az összes nyuszim állandóan mixomatozist kapott, akármit csináltam velük, aztán olyan is volt, hogy született két kisnyuszija és elharapta a nyakukat, a legutolsó nyuszimnak meg valahogyan kiszakadt a hasfala, és kijött a bele. A nagyapám szerint volt patkány a házban, és az megtámadhatta.
2012. nov. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó, azért lettek betegek a nyulaid, mert nem oltattad őket! De én iys a tengerimalacot javaslom, lehetőleg kettőt, mert úgy érzik jól magulat.
2012. nov. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
93%
A nyúlnak az a hátránya, hogy oltatni kell vinni, és nagy ketrec kell neki.
2012. nov. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
62%
Ne hallgass a sok retardáltra aki szerint a nyúl nem szelíd, ha nem foglalkozol vele eleget csak rohad a ketrecében persze, hogy nem lesz az. Ettől függetlenül kisgyereknek semmiképp ne vegyél nyulat, ahhoz bőven túl sokat kell vele foglalkozni.
2012. nov. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%
Ja igen, én is tengeri malacot írtam, és még annyit hozzátennék, hogy lehetőleg 2 egyneműt vegyetek, mert társaságban érzik jól magukat. Azok nagyon jól megvannak együtt, egyedül könnyen depressziósok, magányosak lesznek.
2012. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
93%
100*50 ketrec alatt a tengerimalac nem jöhet szóba. A tengerimalacból legalább kettőt kell tartani azonos neműeket vagy ivartalanított hímet lánnyal. A tengerimalac egyáltalán nem harapós, de egy ilyen kicsi gyerek mellett csak!!!! szülői felügyelettel lehet kivenni, mert könnyen sérülést okozhat neki, akaratlanul is. Ha a malacka mellett döntenétek beszéljetek a Magyar Tengerimalac-védő Egyesülettel ők adnak tanácsot és segítek eldönteni, hogy nektek mennyire jó a tengerimalac.
2012. nov. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A ketrecben két tengeri malackát tartottunk, tehát elég nagy, centire nem tudom, "egy asztalnyi".

Azt tudjuk, hogy mi fogjuk takarítani, gondozgatni, stb.


Elsősorban a szülinapos választ majd magának állatot, elég rugalmasan állok a kérdéshez. Csak az érdekel, hogy ne legyen rettentő drága, és ne legyen madárpók. :)))

2012. nov. 23. 19:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!