Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem engedi?

Miért nem engedi?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy van egy 4 hónapos fiú tengerimalackám. :) (Mielőtt még elítélnétek,azért nincsen társa,mert tudtommal két hím között minimum fél évnek kell lennie.) Nagyon kedves,teljesen szelíd.Ott ágaskodik a ketrec elejében,ha megjövök,ölben elnyúlik teljesen,ha kint van akkor is hozzám jön,stb,stb,ragozhatnám. Egyszóval szelídnek mondható. :D Egy dolgot viszont nem enged meg: hogy felemeljem. Mindig beszalad a házába. (csak 1 hónap után kapta meg,most nincs szívem kiszedni) Ahhoz hogy berakjam,vagy kivegyem,el kell kapnom,és ez egyikünknek se jó... Aztán amint fölveszem,még ölbe se veszem,mormog is...(az a kedves halk hang hang,amit akkor is csinál ha kieresztem...én muttyogásnak mondom,csak sokaknak fura :) ) Miért van? Én rontottam el valamit?

2012. nov. 23. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát fél attól hogy fölemelik. Ha meg lerakod, utána megkönnyebbül, hogy nem történt baj és nem esett le a magasból :)
2012. nov. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bi000 válasza:
Igazából az enyém is ezt csinálta...Mindig amikor kiveszed előtte beszélj hozzá és akkor vedd ki és egy idő után megszokja.A ,,morgás" meg azért van mert jól érzi magát(de lehet másért morog)
2012. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Beszélek hozzá,sőt,előtte odatartom a kezemet,hogy felismerje az illatáról. aztán amint nyúlnék alá,elfut.
2012. nov. 24. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor betettem egy akkora csövet a ketrecbe amibe belefért, belemászott és azzal együtt vettem ki. Attól nem félt, és nem olyan stresszes neki az emelgetés sem, és nem lehet véletlenül rosszul megfogni :)
2012. nov. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ilyen csövet láttam is,ez jó ötlet,köszönöm :)
2012. nov. 24. 19:41
 6/6 anonim válasza:
Ha sokáig kint van "szabadlábon" akkor úgymond egy kicsit megvadul, olyankor nehezebb megfogni. De szoktasd vissza magadhoz. (kézbe)
2013. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!