Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vajon miért nem engedik?

Vajon miért nem engedik?

Figyelt kérdés
A szüleim nem engedik, hogy patkányt tartsak. Vidékről dolgozták fel magukat, nem ijedősek. Ha elutazunk akkor is van kihez vinnem. A saját szobámban tartanám, még a tartást is saját fizuból állnám. Mi baj lehet? Miért nem engedik? Ők nem mondtak semmit erre csak, hogy "nem, nem és kész!" Vkinek vmi ötlet? (tapasztalt szülőidomítók? :) )

2012. nov. 27. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért, mert nagyon sok betegséget terjeszt.
2012. nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem volt 2 patkányom. most van egy harmadik.imádom őket, én eddig egyszer sem betegedtem meg tőlük.

szerintem mert nem szeretik a patkányokat.

próbáld rábeszélni őket.

és ha nem engedik akkor szólj a szüleidnek hogy írjanak nekem miért nem engedik.leírom nekik milyen kedves állatok, és nem terjesztenek (szerintem) betegséget

2012. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Talán tartanak a fertőzéstől, vagy egyszerűen csak viszolygást kelt bennük ez az állat. Mindenesetre egy szülőnek is feladata megindokolni a válaszát, hiszen a vita attól vita, hogy érveket sorakoztatunk fel. De ha csak annyi az érv, hogy undorodnak tőle, akkor ezt neked illik figyelembe venned - hiszen együtt éltek. Feltéve ha cserébe pl. megkérdezik, mit ennél szívesen ebédre vasárnap - tehát ha egymás kívánságainak figyelembe vétele egyenrangúan megtörténik.


Ne feledd, van olyan is, amikor bizonyos dolgokba nem szóltok bele (pl. hogy miként tanulod meg a leckét, vagy hogy anyu hogyan főzi a levest) - ezt a két dolgot ne keverd össze! Nem tartoztok egymásnak minden tekintetben beszámolni - de egymás iránt illendő és helyes figyelmet tanúsítani.

2012. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát! Megpróbálok beszélni még velük, fűzni őket hátha sikerül legalább megegyeznünk. Ha reménytelen lesz a helyzet, akkor lehet keresek valakit akihez átmegyek patizni. :)

Még egyszer köszönöm az értelmes válaszokat. :)

2012. nov. 27. 19:16
 5/7 anonim válasza:
Szerintem fűzd meg őket, vesd be az ötleteidet, mindent, amit tudsz róluk. Nézz utána,hogy miként élnek,hogyan, mit lehet velük tenni ha betegek. (Nekem is ezek voltak az első kérdések,mielőtt háziállatot kaptam volna) Meg,ha van hová vinned ha elutaztok,mindenképp mondd el ezt is, és tényleg nézz utána az életmódjuknak, ha eddig nem tetted meg. Sok szerencsét! Tényleg szurkolok!
2012. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem engedték, mert nem ismerték egyszerűen a patkányokat a valóságban, csak a régi rémhíreket hallani róluk... amik nem igazak már.

Szóval én engedély nélkül hazahoztam két kis patkányt, először észre sem vették hogy ezek patkányok. Szobámban tartottam őket, senkinek nem kellett hogy köze legyen hozzá, a szüleim nem jöhetnek a szobámba... persze néha levittem a patkányokat a nappaliba, konyhába és barátkoztattam a szüleimmel őket, mostmár jól kijönnek egymással.

Esetleg aranyos patkányos videókat mutogathatnál... youtubeon van egy csomó.

2012. nov. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) Igen ezen gondolkozom, ma este szeretnék mindkettőjükkel leülni ezt megbeszélni. Igazából nekem se vennék észre ha csak úgy hazahoznám őket, mivel nem járnak túl sűrűn a szobámba, de ha egyszer észre vennék akkor rögtön jönne a veszekedés, hogy miért nem beszéltük ezt meg... De jó, hogy neked volt bátorságod ehhez ;)
2012. nov. 28. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!