Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bak nyuszi ivartalanítás után...

Bak nyuszi ivartalanítás után "lecsillapodik"?

Figyelt kérdés

Szegényt már kezdem sajnálni, ami mozog azt próbálja magáévá tenni... Persze nem csak ez az egyetlen ok.. morog, és elég agresszív.. ha valami nem úgy van ahogy azt ő eltervezi kapar, rugdos, morog, harap.. stb..Már ölbe se tudom venni.. kiskorába nagyon békés volt.. elaludt az ölembe lehetett simogatni, szeretgetni. Arról nem is beszélve hogy odapisil mindenhová....

Kérdésem pontosan az lenne, hogyhogy ivartalanítanám visszakapnám a régi bújós, nyugodt, jó természetű nyulamat? Vagy hagyjam a műtétet?



2012. nov. 28. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp javulni fog a helyzet, attól is függ milyen idős a nyuszi.
2012. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém egy éves kora után lett ivartalanítva. Nagyon sokat morgott, kapart, nem lehetett hozzányúlni előtte. Amikor ivartalaníttattam, akkor meg nagyon sajnáltam szegényt, kapott kis gallért, nehezen tudott vele enni. Mindent a szájába kellett tennem egy pár napig, mint egy kisbabának, de utána ügyeskedett egyedül is. Mikor már a varratokat is kiszedték, akkor nagyon jól érezte magát. Olyan lett, akár egy kezesbárány. Ha nem sajnálod a pénz a műtétre, akkor mindenképpen érdemes megcsináltatni.
2012. nov. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Jobb lesz
2012. nov. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én megműttettem a bak nyuszimat, és nagyon jó döntés volt. Igaz, ő akkor még csak 8 hónapos volt, épp akkor kezdett nekünk udvarolni, meg pisit spriccelni jelölésképpen, de a műtét után ez is megszűnt teljesen.

Nagyon sajnáltam, nagyon nehéz volt az a kb 1 hetes időszak, amíg gallér volt rajta, de így, hogy már több, mint 1 éve túl vagyunk rajta, nagyon jó, hogy így döntöttünk.

2012. nov. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyre profibbak a dokik. Már meg tudják úgy varrni a nyulat, hogy nincs varratszedés, se gallér. Van fájdalom csillapító, pipettás táp, ha étvágytalan a bódítástól, és minimálisan viseli meg az állatot. Érdemes a legprofibb dokikhoz vinni. Ráadásul nem is biztos, hogy drágább... A rutin ingyen van.
2012. nov. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Egyre inkább hajlok a műtét felé. (Amúgy januárban lesz 1 éves.)
2012. nov. 29. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!