Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a "bakolós" nyuszimat...

Ha a "bakolós" nyuszimat ivartalaníttatom az megoldás? Lelkemben is

Figyelt kérdés

Két "kislány" törpenyulam van, testvérek. Egy kerecben tartottam őket, napközben kimehettek futkározni.

Most kb. 10 hónaposak és az egyik állandóan "bakolja" a másikat, aki mindig menekül az atrociás elől. Védekezésül harap. Külön ketrecet vásároltam, így most szét vannak szedve, hol az egyiket hol a másikat engedem ki. Egyszerre nem lehet, mert a zavargás azonnal folytatódik. Megoldás lenne az ivartalanítás? Szeretném őket egyszerre kiengedni, a harapósat megszelidítani, aki a ketrecében "megszállottan" kapar a sakokban, szinte egész nap. Mindent ki-, és szétkapar.

Mi a teendőm, hogy béke legyen közöttük és az én lelkemben is


2012. dec. 1. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha mindkettő ivartalanítva lenne, akkor talán kibírnák egymást, de nem vagyok benne biztos.
2012. dec. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég az egyiket ivartalanítani, amelyik "zaklatja" a tesóját. Utána nem csinálja tovább, és szent a béke. Ha mindkettőt ivartalanítod, akkor tuti jól ellesznek.
2012. dec. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A bakolósat ivartalanitsd,akkor valószinüleg lenyugszik.
2012. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

SAJNOS, egy vallomással tartozom! A "bakolós" fiúnak bizonyúlt, mert ma reggelre megszületett egy halom-alom nyuszika.

A tenyésztő kislánynak adta el, majd amikor fiús dolgokat tett, visszavittük. Állította, hogy kislány. Kezdő állatartó és nyuszigazda vagyok, ezért semmi tapasztalatom nem volt.

Most lelkibeteg vagyok én is és a nyuszitulajdonos lányaim is.

Lehet a tenyésztőnél reklamálnom?

Úgy döntött a család, hogy ivartalaníttatjuk és idővel vissztért a családi nyugalom.

A neve MEGMARAD, azaz BORIKA volt és az is marad.

Megköszönök minden választ.

Szép napot

2012. dec. 3. 16:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Megnézném magamnak azt a "tenyésztőt"! Hol találtál rá erre az emberre?!
2012. dec. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!