Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kétségbe estem! Mit tegyek?

Kétségbe estem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma takarítottam ki a nyuszimat és alaposabban megnézve az alom alja tele volt kukaccal! Kicsi fehér kukacokkal!
2009. aug. 19. 20:22
1 2
 1/13 anonim válasza:
80%
a patikákba lehet kapni féregtelenitő szert és azt kellene valahogy megetetni vele
2009. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

A nyulad meg fog dögleni. A kukacok már elkezdték rágni és emészteni, a nyulad már félig rohad.


Na jó morbid volt, szóval szerintem takarítsd gyakrabban a kukacokat írtsd ki valami vegyszerrel és az egész almot tisztítsd ki.

2009. aug. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem fog megdögleni, ez hülyeség. Valószinüleg férges, lehet kapni a patikában, egyszeri tabletta, és le kell nyomni a torkán. Utána is fogsz találni a székletében "fehér kukacokat", de azok már döglöttek, azok fognak kiürülni belőle. Az alomtálcát pedig fertőtlenitsd ki jó alaposan, peldaul Domestossal. A bélféreg miatt lehet, hogy le fog fogyni egy picit, de miután kiürült visszanyeri az eredeti súlyát.
2009. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kitakarítottam, fertőtlenítettem és kétségbe estem. Meg vakaróztam. :D Szóval féregtelenítő...mindenképpen veszek, köszönöm.
2009. aug. 19. 20:55
 5/13 A kérdező kommentje:
de ez nem hosszú kukac volt, biztos, hogy bélféreg?
2009. aug. 19. 20:55
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
A bélféreg nem feltétlen hosszú, elsőnek kicsik majd egész hosszúra megnőhetnek.
2009. aug. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

20:42-es válaszoló vagyok. Szinte szaz szazalek, hogy belfereg. az emberre is veszélyes az orsógiliszta és a fonálféreg. Ezeknek a petéi az állat ürülékével távoznak annak szervezetéből, de a szőrére is ráragadhatnak. Találtam egy érdekes cikket, miszerint "A férgességet a kutyában, macskában élősködő bolhák is közvetíthetik, amelyek az embert is megcsíphetik. Ezért a külső élősködők távol tartására bőrre csöppenthető készítményt javasol az állatorvos, amely két-három hónapon át távol tartja a négylábútól a bolhákat és a kullancsokat is."

Remélem tudtam segiteni!

2009. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nagyon sokat segítettél, köszönöm a kedvességed, igazán rendes lehetsz :)
2009. aug. 19. 23:25
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Az csontkukac... múltkor én is így jártam, a széna bement a bilije alá meg valahogy víz is aláfolyt, ebbe a melegbe meg alápetézett a légy. Két naponta takarítom pedig a ketrecet.
2009. aug. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

előző vagyok, a kép lemaradt xD

[link]

ha ilyenek voltak csak picibe akkor csonti. ha nem akkor bélféreg.

2009. aug. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!