Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Néhány kérdés a degukról!?

Néhány kérdés a degukról!?

Figyelt kérdés

1. A deguból ugye minimum 2 azonos neműt kell tartani?

2. Meddig élnek a deguk? (kb.)

3. A deguk szeretnek kerekezni? Egyáltalán szabad nekik?

4. Kb. mekkorára nő meg egy kifejlett, felnőtt degu?

5. Mennyi idős korukban ajánlatos megvenni a degukat?

6. Milyen időközönként kell kivenni őket és mennyi időre?

7. Kell nekik nyalósó, fogkoptató?

8. Szeretik az embereket? Tudnak kötődni?

9. Lehet tanítani őket?

10. Játékos állatkák? Vagy egyáltalán milyen a jellemük?

11. Ahány degu, annyi ház, itató és etető kell a ketrecbe?

12. Kell nekik faágat berakni? Széna kell nekik?

13. Ez a ketrec megfelelő lenne 2 degunak?:

[link]


Méretek

Hosszúság:78 cm

Szélesség:48 cm

Magasság: 39 cm



2013. jan. 2. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Menjünk sorban:

1. igen

2. olyan 5-7 évig kb.

3. kötelező, csincsillának való kerék kell, hogy elférjenek

4. passz

5. 8 hetes koruktól, ha jól tudom

6. naponta ajánlatos, 2-3 órát

7. fogkoptató nem árt, javaslom a faágakat

8. hajaj....sőt, még te fogsz hozzájuk igazán. Függővé teszi az embert

9. igen

10. eléggé játékosnak mondhatók, kis hiperaktívak sokszor

11. itató szerintem elég 1, ház nem árt, ha van 2.

12. faág kell fogkoptatásra, és széna is.

13. Nem. A deguknak a magasság is lényeges. Minimum 50x70x70 cm-es ketrec kell


Ajánlom ezt az oldalt, sok kérdésedre választ kapsz: [link]

2013. jan. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
NagyonNagyon köszi minden egyes válaszodat! Nagyon sokat segítettél^^. Ment a zöld kezecske!
2013. jan. 2. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:

3. Az enyémek nem nagyon szoknak, de a legtöbb, degu szereti, és mivel nagy a mozgásigényük, nem árt ha beszerzel egyet.

4. Nekem nőstényeim vannak, kb 15 cm-ek farok nélkül (a farkuk kb. 10 cm), a hímek természetesen nagyobbak úgy max. 5 cm-vel.

5. 6 hetes korukig kell az anyuk mellett maradniuk + 1-2 hét, szóval igen, úgy 8 hetes korban

9. Én még nem tanítottam őket (hacsak az nem számít, hogy kaját nyújtok neki, hogy föl álljon két lábra :D).

11. Itató 1, etetőből nem árt 2, ház elég 1 nálunk legalábbis (úgy is mindig egymáson fekszenek :D)

13. Ahogy az első írtam, magasnak is kell lennie, már csak azért is, mert vastagabb faágakat is érdemes betenni nekik, mert nagyon szeretnek ilyenek ugrálni, mászkálni. (Olyanra gondolok mint, ami azon a linken, amit az első belinkelt van a Deguketrec-nél)


A többiben ugyan az a véleményem mint az elsőnek.

Plusz még annyit írnék, hogy homokban nagyon szeretnek fürdőzni.

2013. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. igen

2. tartáshibák számától függően 1,5 év - 10 év között

3. A 32 centis, csincsilla méretű kerékben fejenként naponta 10-10 kilométert letepernek, egy száguldó biklis tempójában.

4. Beltenyésztettségtől, etetéstől függően 150 - 300 gramm között.

5. A kisdeguk félősek, az öregek okosabbak, nyugodtabbak, bátrabbak. Legkorábban 8 hetesen illik elválasztani, és 2 évesen lesznek csak felnőttek.

6. Amíg te kint vagy, ők is ki akarnak jönni. Minél több időt töltesz velük, annál inkább bevesznek a bandába. Ha épp időzavarban vagy akkor is jár nekik minimum 20 perc pulcsizás.

7. A fogukat a széna koptatja. De játék rengeteg kell nekik, és a faág pl. nagyon tetszik nekik. A gipszcsőrkoptatót csőr hiányában inkább csak fürdetőhomokká forgácsolják, és rózsaszínre kenik vele magukat, hogy fotózd őket. A minőségi tápokban pont elég ásványi anyag van.

8. Kötődni te fogsz nagyon. Függőséget okoznak.

9. Tanítani viszont ők fognak téged.

10. Ezzel nem teljesen írtad le a jelenséget. Inkább tiszta lököttek. :D

Saját külön bejáratú jellemük van. Általában a fiúk papucsok, a lányok dominák. A párosokban pedig mindig van egy kedves, bátor, és egy szemérmes, félénk, aki csak a főnök utasítására jöhet ki hozzád, de ugyanúgy vágyik a szeretetedre.

11. 1 ketrec, sok degu, sok cső, sok ág, 1 nagy ház, 1 függőágy, 1 többszemélyes kerék, 1 itató, és ha jó tápod van 1 tányér.

12. Igen. És igen. Fűevő állat, mint a tengerimalac.

13. Ha már megvan a ketrec, vagy ingyen adják, akkor jó, csak kell a tetejére még egy ugyanekkora.

Ha most vennéd meg, akkor ne tedd. Tele van műanyag cuccal, amit nem hagyhatsz bent, mert 10 perc alatt elpusztítják, és bélelzáródást okozhat.

2013. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

1.Én nem két azonos nemű degut tartok és úgy tudom két fiú nem jó tartani de két lányt igen egyébként az enyémek is elvannak ja és attól függ szeretnél e kicsit?

2.Attol fugg, hogy egyedul van-e. Mivel a degu tarsas leny, egyedul gyakran depresszios lesz es koran elpusztul. Ha nincs egyedul es megfeleloen eteted es foglalkozol vele, akkor akar 5 ev feletti kort is elerhet.

3.Imádnak kerekezni.

4.Testhossza a farok nélkül 15–20 cm.

5.Én kiskorukban vettem kb.8 hetes korukban

6.Naponta pár órára

7.Fogkoptató én faágakat teszek be nekik

8.Igen ja és te is fogsz hozzájuk!

9.Én még nem próbáltam de szerintem igen.

10.Nagyon játékosak és kíváncsiak.

11.Elég egy ház,egy itató nekem két tálam van mert összevesznek az ennivalón.

12.Faág és széna mindenképpen legyen bent.

12.Szerintem is legyen egy kicsit magasabb.

2013. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!