Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy 9 hónapos törpenyúl...

Egy 9 hónapos törpenyúl gazdija vagyok. Már dec.31. óta beteg. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Jan.1-én el is vittem állatorvoshoz, mivel nem evett és bogyózott 31. óta. Az orvos adott is neki két injekciót és mondta hogy ha nem lessz jobban másnap vigyem vissza. Sajnos következő napra sem lett jobban így újból elvittem. Kapott még két injekciót, amitől másnapra sem lett jobban. Mivel már nagyon aggódtam így elvittem a tatai állatkorházba, ahol alaposabban kivizsgálták, kapott infúziót, antibiotikumot, probiutikumot. Aztán elmagyarázták mi a további teendőm. Fecskendőből kell táplálnom. Ezt csinálom már a harmadik napja és tegnap láttam hogy van széklete, sajnos elég csúnya és büdös is. Ma reggelre már hasmenése lett a tápszertől. Ezért elkezdtem a szájába lucerna és széna szálakat dugdosni, amiből minimálisan, de evett. Sajnos mivel lassan már egy hete nem eszik, szegénynek arra nincs ereje, hogy felemelje a fejét. Felhívtam tegnap az orvost akinél voltunk mondta hogy adjak neki még időt, hátha végre elkezd magától enni. Ma 2x láttam is hogy eszik, de baromi keveset kb 4-5 szál szénát. Nem tudom még mit csinálhatnék, annyira rossz látni, hogy szenved. Van valakinek valami ötlete vagy tapasztalata nyúl mesterséges táplálásában?

2013. jan. 5. 13:31
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Ma voltunk megint a tatai állatkorházban. Sajnos elég rossz állapotban volt, eléggé legyengült a pár nap alatt. Mondta a doktor, hogy már nem tudnak vele semmit sem csinálni, maximum infúzióra köthetnék, de annak sincs semmi értelme. Mondták, hogy annyira be van gyulladva a bele és tele van nyákkal, hogy nem lehet helyre rakni az emésztését. Mivel napok óta nem evett normálisan már kezd leállni a keringése. Így el kellett szegénykémet altatni, hogy ne szenvedjen tovább. Nagyon sajnálom, de ha nem gyógyul meg nem szerettem volna megnyújtani a haláltusáját. Azért mindenkinek köszönöm, hogy segíteni próbált.
2013. jan. 6. 14:48
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

:(


Te mindent megtettel, ugyhogy nyugodt lelkiismerettel gyaszold a kis dragat.


Nagyon sajnalom, tenyleg. Osztozom fajdalmadban!


Egy nyuszis.

2013. jan. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Próbálom megemészteni, nagyon nagyon szerettem. És ő is engem...
2013. jan. 8. 21:13
 24/24 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. :(

De te mindent megtettél amit csak tudtál.

2013. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!