Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelídítsem meg a...

Hogyan szelídítsem meg a hörcsögömet?

Figyelt kérdés

Dzsungária törpehörcsög, 4 hónapja van nálam (ill.még 2 nap és annyi lesz) amikor vettem rögtön szaladt a kezembe, amikor betettem az akváriumba a kereskedésbe, meg itthon is mindig jött volna ki, mászott fel a kezemen. Enni nem nagyon evett az első 3-4 napban, utána is csak akkor ha nem figyeltük... most már eszik rendesen.. Kézből viszont nem fogadja el a kaját, csak ha a táljába teszem.. meg néha amikor a háza elé teszem, akkor elveszi, de azt sem mindig. Sokat veszem ki, megszoktam várni, hogy belemásszon a kezembe, de van amikor ott kell állnom 15 percet, és 3× beleharap a kezembe.. ha kint van akkor is csak menne, menne és menne, olyan mintha menekülne, de nem tudom miért... ha közelítek felé akkor megijed, elfut.. még a helyén sem engedi, hogy simogassam.. kint meg pláne, mindig elfordul.


Volt már hörcsögöm, ők nagyon szelídek voltak, pedig náluk is ugyan így csináltam mindent. Kézből ettek, szerettek kint lenni, nyugodtak voltak, simogattuk őket, és még el is aludtak kézben..


Nem értem miért van... valami ötlet? Amúgy nem bántjuk meg semmi, mindenki kedves hozzá.



2013. jan. 10. 19:20
 1/3 Dakelo válasza:
0%
kutya hogy szeliditeni kell?
2013. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kezedbe, és ha megharap semmiképp se tedd le, mert akkor tudni fogja, hogyha belédharap, akkor te rögtön lerakod, v. kiveszed a kezed a terráriumból. És akkor aztfogja hinni, hogyha elege lesz, akkor belédharap egy nagyot, és máris békénhagyod.
2013. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rakj be hozzá egy wc papir gurigát ,engedd hogy belemásszon,fogbe a guriga két végét emeld ki és máris benne van a kezedbe.
2013. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!