Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vágjam le a nyulat?

Hogyan vágjam le a nyulat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy megnyúzni meg a többit tudom!De a megölést eddig mindig apám csinálta!Azt sose néztem nem szerettem.De most nekem kéne szóval hogy öljem meg?Azt tudom hogy az orrából jönnie kell a vérnek!De hol üssem le?Vagy elvágni nem lehet valahol mint a csirkét?
2013. jan. 13. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem csapd le a fejét egy baltával, így ő sem szenved túl sokat. Vagy simán csapd agyon, mi a malacot is leütjük egy 20 kilós kalapáccsal, mielőtt leszúrjuk.
2013. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__61131..


16-os hozzászólásban elég jól le van írva.

2013. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jól írja, a lényeg, hogy a két hátsó lábánál fogva tartod bal kézzel, úgy, hogy a fülei a jobb kezed felé nézzenek (nyilván, ha balkezes vagy, akkor ellenkezőleg). Ki kell várni, hogy abbahagyja az ugrálást, rángatózást, hogy ne vétsd el az ütést. Ha megnyugodott, akkor valamilyen (nem éles vagy hegyes, hanem tompa) eszközzel (vagy eszköz híján a jobb kezed élével) közvetlenül a fülei mögé, a tarkójára kell ütni (elég erőset), miközben a bal kezeddel egy kissé felfelé rántod a nyulat. Ha jól csináltad, akkor a nyúl erőteljesen bólint egyet, ekkor a csigolyája eltörik, a gerincben futó idegsejtek elszakadnak, amitől a nyúl azonnal kimúlik. Kicsit még rángatózni fog, de ez a rángatózás elég jól megkülönböztethető attól a vergődő ugrálástól, amit akkor művelt, amikor először emelted fel a hátsó lábainál fogva.


Első által írt baltás műveletet én nem javaslom, több okból sem: egyrészt ahhoz hogy baltával csapd le a fejét, valamilyen vízszintes felület szükséges, pl. egy tuskó. Ám vízszintes állapotban észreveheti a nyúl amikor lesújtasz rá, ettől megijedhet, újra rángatózni kezdhet, elugrálhat a balta elől, így csak feltrancsírozni lehet szerencsétlent, nem üzembiztosan kinyírni. Másrészt ha sikerül is azonnal lecsapni a fejét, három másodperc alatt 5 méteres körzetben csurom vér lesz minden, ahogy a tág nyaki verőereken keresztül kispricceli a néhány deci vérét. Szóval ha nem akarsz mészárszéket művelni a környéken, nem baltával esel neki.

2013. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben!De én a szőrméjét nem szeretném eldobni!Mit csinálhatok vele ha a fejet levágta róla?
2013. jan. 13. 20:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Az állatbőr kikészítése egy külön tudomány, Te valószínűleg csak elbaltázni fogod tudni. A tímárok foglalkoznak ezzel, és nem könnyű feladat faszájintosan kikészíteni egy prémet. Ha mindenképpen szeretnél nyúlbőrt, akkor javaslom, csavard össze mint egy újságpapírt (ne hajtsd félbe), rakd bele egy zacskóba, azt pedig a fagyasztóba. Ha 24 órán át a szabad levegőn, 20 fok körüli hőmérsékleten áll a lenyúzott bőr, akkor tönkremegy, mert kikészítés után hullani fog a szőre, néhány év alatt megkopaszodik magától is.

Aztán keress egy tímárt, és vidd el neki a bőrt. Egy nyúl méretű bőrt kábé 8-10 ezer forintért szépen kikészít neked. Nem két napos meló, valószínűleg hetekig nála lesz, de ezt valószínűleg ő is el fogja mondani neked.

2013. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
annyit meg nem ér meg nekem...és magamnak tök mindegy ha elrontom csak hogy ugy kb. hogy kell azt nem tudod?
2013. jan. 14. 14:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tímár :) Ha akarsz, utánanézhetsz a neten, van sok oldal, ami a bőrök kikészítésével foglalkozik. Meg is próbálkozhatsz vele, vesztenivalód nem sok van. Senki sem úgy bújt ki az anyja hasából, hogy ismerte volna a bőrcserzés rejtelmeit. :)
2013. jan. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ne vágd le !
2013. jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már levágtam.És jól ment!És miért ne?Én nyulam..Volt.
2013. jan. 21. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!